سناتور روس: نظم جهانی مورد نظر آمریکا در حال فروپاشی است

سناتور روس: نظم جهانی مورد نظر آمریکا در حال فروپاشی است

به گزارش سراج24 به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه به تفسیر ادعای طرف آمریکایی در این باره پرداخت که گویا ایالات متحده از "نظم بین المللی" حمایت می‌کند که مطابق قواعد آن بیش از 70 سال است به حفظ صلح در جهان کمک کرده، ولی روسیه و چین مخالف این مسئله هستند. چنین موضوعی در جریان سفر "آنتونی بلینکن" وزیر امور خارجه آمریکا به اروپا و مذاکراتش با مقامات بروکسل مطرح شده بود.

در واکنش به این اظهارات، سناتور پوشکوف در پیامی در صفحه تلگرام خود، تأکید کرد: «نظریه "therules-basedworld" که آمریکا و متحدانش در اروپا بر آن اصرار دارند، هیچ تطابقی با منشور سازمان ملل و حقوق بین الملل ندارد. این مسئله قواعد مورد نظر مقامات واشنگتن است و تنها بهانه ایدئولوژیکی است که به کشورهای غربی اجازه می‌دهد تا مدعی سلطه گری در جهان باشند. این نظریه صلح بین المللی را تأمین نمی‌کند و دروغی بیش نیست.»  

به گفته این سناتور روس، دقیقاً اجرای چنین نظم جهانی است که تاکنون مناقشات جهانی و جنگ‌های منطقه‌ای را بوجود آورده که از جمله مهمترین آن، بوجود آمدن گروه تروریستی داعش است.

پوشکوف افزود: «واقعیت این است که نظم جهانی مورد علاقه غربی‌ها از هم اکنون نابود شده و در واقع، در حال از بین رفتن است.»

پیش از این، "جوزپ بورل" مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا نیز گفته بود که در دیدارهای خود با وزرای امور خارجه روسیه و چین به آنها توصیه کرده تا با یکدیگر در جهت مقابله با "جهان غرب" متحد نشوند و چنین اقدامی به نفع تقویت امنیت جهانی نیست.

اخبار مرتبط

حماس: هدف از توافق‌های عادی‌سازی روابط، ادغام اسرائیل در منطقه است

طالبان: 20 سال قبل جهت تحقیقات در زمینه حادثه 11 سپتامبر اعلام آماگی کردیم

آمریکا وضعیت اضطراری پس از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را یک سال دیگر تمدید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha