سیره، روش و نگرش شهید مطهری سرمشق معلمان قرار گیرد

سیره، روش و نگرش شهید مطهری سرمشق معلمان قرار گیرد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام  علی معبودی، به همراه مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین، در مراسم تجلیل از معلمین و مربیان امور تربیتی مدارس استان که به صورت آنلاین برگزار شد، ضمن قبولی طاعات و عبادات مردم روزه دار در ایام پرفضیلت ماه مبارک رمضان و شب های قدر، گفت: شب قدر، شبی است که همه مقدرات سالانه انسان با ملاحظه، اراده، اختیار و قابلیت های انسان تقدیر می گرد.

وی خاطرنشان کرد: بیداری و شب زنده داری در شب های قدر بسیار مورد تاکید قرار گرفته، چرا که بیداری ظاهری را مقدمه ای برای بیداری انسان در طول زندگی دانسته اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین تصریح کرد: قرآن کریم همواره از تاثیر کارهای خیر در برطرف شدن بسیاری از موانع سخن می گوید و عبادات انسانها در شبهای قدر باعث می شود تا قلب امام زمان (عج) بیشتر متوجه ما شود.

حجت الاسلام معبودی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری و تقدیر از تلاشهای دلسوزانه معلمان، اساتید مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه، بیان کرد: شهید مطهری نمونه‌ کامل معلمی عالم، روشن‌بین و پایبند به ارزش‌های والای اسلامی و اخلاقی است و به همین دلیل راه و روش و نگرش او به تحصیل و تدریس باید سرمشق همه‌ ما به خصوص معلمین قرار گیرد.

وی ادامه داد: اولین معلم خداست، معلم دوم پیامبران و معصومین هستند، پس در حقیقت  شغل معلمی، شغل انبیاء و شغلی مقدس است.

حجت الاسلام معبودی تصریح کرد: امروز تربیت دانش‌آموزانی خلّاق، پویا، فعال، پرسشگر، مسئولیت پذیر و قانونمند رسالت اصلی آموزش و پرورش است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین تصریح کرد:  جنس کار معلمی، خدایی و فعالیت و حرکت معلمان شامل تمامی مخلوفات و انسان ها بوده و جایگاهی بسی بزرگ در نزد پروردگار دارد.

وی ادامه داد: آیت الله شهید مطهری به عنوان متفکر بزرگ اسلامی همواره از استاد خود علامه طباطبایی با احترام یاد می کرد که این نشان دهنده جایگاه استادی و معلمی است.

اخبار مرتبط

کلید سعادت بشر در دست معلمان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha