کتاب روایت زندگی شهید حججی به چاپ چهل و یکم رسید

کتاب روایت زندگی شهید حججی به چاپ چهل و یکم رسید

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، کتاب «سربلند» نوشته محمدعلی جعفری شامل روایت زندگی شهید محسن حججی از کودکی تا شهادت، به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ چهل و یکم رسیده است.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یک‌سال پیش از شهادت خود درباره این‌کتاب نوشت:

«بسمه تعالی
سلام بر حججی که حجتی شد در چگونه زیستن و چگونه رفتن.
فدای آن گلویی که همچون گلوی امام حسین (ع) بریده شد و سلام بر آن سری که همچون سر مولای شهیدان دفن آن نامشخص و به عرش برده شد.
دخترم آنها را الگو بگیر و مهمترین شادی آنها عفت و حجاب است.»

کتاب پیش‌رو، این‌گونه معرفی شده است:

«سربلند؛ روایت زندگیِ زمینیِ یک جوانِ ۲۷ ساله است که در ابتدای جوانی بر ترس و غفلت چیره شد؛ او که راهی به روزنه‎های غیب عالم یافت تا خود را به آسمان رساند. محسن را شاید دیده باشی و شاید هم با او زیسته باشی! شاید در مدرسه و کوچه و مسجد کنارت نشسته باشد و لحظاتی را با او سر کرده باشی. محسن در زندگی زمینی‌اش آدم خاصی نبود؛ بچه‌ای بود شرّ و شور. از آنها که می‌خواهند همه‌چیز را تجربه کنند؛ از آنها که می‎خواهند همه چیز را بدانند. آنچه محسن را خاص می‌کند، تجربه آخر زندگی‌اش در این دنیاست!

او برگزیده است که برگزیده باشد؛ او برگزیده است که انتخاب شود. و همه زندگی دنیا در این انتخاب خلاصه می‌شود؛ انتخابی که سرنوشت تو را نیز رقم می‌زند. ما آن‌گونه می‌میریم که انتخاب و زیسته باشیم و محسن آن‌گونه رفت که برگزید و زیست. «سربلند» روایتی است از انتخاب‌های محسن در زندگی زمینی‌اش که او را به آنچه می‌خواست، رساند. روایتی به زبان آن‌ها که چندصباحی را با محسن بوده‌اند و در کنار محسن زیسته‌اند و با اشک‌ها و لبخندهایش گریسته یا خندیده‌اند.»

چاپ چهل و یکم این‌کتاب با ۳۶۰ صفحه و قیمت ۴۵ هزار تومان عرضه شده است.

اخبار مرتبط

داستان زندگی شهید حججی در رمان صبح واقعه منتشر می‌شود

پیوند حماسه شهید حججی تا حماسه حاج قاسم

روایت زندگی شهید سرلشکر ایرج رستمی در «آن سوی تنهایی»

0 نظر

ارسال نظر

capcha