توزیع کمک‌های مؤمنانه در خوزستان از طریق قرارگاه شهید سلیمانی انجام شود

توزیع کمک‌های مؤمنانه در خوزستان  از طریق قرارگاه شهید سلیمانی انجام شود

به گزارش سراج24، سلیمانی دشتکی  تأکید کرد: کمک‌های مؤمنانه از هر هر دستگاه و محلی که در استان خوزستان انجام می‌شود باید در قرارگاه شهید سلیمانی متمرکز و از آنجا توزیع شود.

وی افزود: دلیل اینکه توزیع کمک‌ها با محوریت قرارگاه شهید سلیمانی باشد این است که عدالت، انسجام و برنامه‌ریزی مناسب در توزیع کمک‌ها رعایت شود؛ همچنین افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند یا افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای برای رعایت قرنطینه خانگی تشویق شوند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه برای ساماندهی کمک‌ها به قرارگاه شهید سلیمانی نیاز به تشکیل جلسات نیست و هماهنگی‌ها به صورت تلفنی انجام شود، بیان کرد: کمک‌های مؤمنانه باید برای جامعه هدف که افراد مبتلا و مسن و دارای بیماری زمینه‌ای هستند، توزیع شود و برای گروه‌های کم برخوردار دستگاه حامی و متولی نیز پیش‌بینی شده است.

سلیمانی دشتکی گفت: هر مکان دولتی که بهداشت و درمان نیاز داشت از قبیل مدارس، سالن‌های ورزشی و تالارها برای انجام واکسیناسیون در اختیار قرار داده شود و افرادی که در نظر دارند که کار تزریق واکسن را انجام دهند باید از سوی بهداشت و درمان آموزش داده شوند و گواهی را دریافت کنند و از حمایت قانونی نیز برخوردار باشند.

وی اظهار کرد: طبق مصوبات امروز ستاد ملی کرونا همه بانک‌ها در خصوص چک‌های برگشتی تا ۱۰ روز هیچ‌گونه اقدامی انجام ندهند؛ همچنین پرداخت‌های مالیات تا پایان شهریورماه امسال نیاز به استعلام ندارد و اصناف آسیب‌دیده گروه‌های دو، سه و چهار اگر در موعد مقرر در سال ۹۹ اظهارنامه نداده‌اند تا هفته آینده فرصت دارند بدون جریمه این کار را انجام دهند.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: با توجه به در پیش بودن مراسم عید فطر انتظار داریم که شیوخ، نخبگان و علمای استان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم عید فطر از طریق مجازی با صدور اطلاعیه فرهنگ‌سازی کنند؛ همچنین صداوسیما نیز با تولیدات هدفمند و مؤثر نسبت به آگاه‌سازی جامعه از خطرات شروع کرونا و لزوم رعایت موازین بهداشتی اقدام کند و شهرداری‌ها نیز با نصب بنرهای مرتبط در این زمینه کمک کنند.

وی در خصوص مراسم نماز عید فطر گفت: در شهرستان‌هایی که نماز عید فطر به صورت متمرکز برگزار می‌شود، این فریضه با محدودیت و رعایت فاصله برگزار شود.

استاندار خوزستان نیز به مسئله انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: هرگونه تجمع برای تبلیغات انتخاباتی ممنوع است و در زمان قانونی برای این تبلیغات نیز ستاد ملی کرونا بررسی و تصمیم‌گیری خواهد کرد.

استاندار خوزستان در این نشست و در تماس با شرکت پتروشیمی ماهشهر قول تخصیص هشت هزار بسته کمک معیشتی و در تماس با یکی از شرکت‌های تولید ماسک قول تخصیص یک میلیون ماسک را به صورت بلاعوض به قرارگاه شهید سلیمانی گرفت.

اخبار مرتبط

۹۵ درصد گردوغبارهای خوزستان منشا خارجی دارند

حمله سایبری خسارتی به فولاد مبارکه وارد نکرد

تعداد قربانیان متروپل به ۳۱ نفر رسید / ادامه تلاش برای یافتن مفقودین

0 نظر

ارسال نظر

capcha