اولین دوره جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی در خراسان شمالی برگزار شد

اولین دوره جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی در خراسان شمالی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج، اسماعیل کفاشی مسئول سازمان فضای مجازی سراج مرکز خراسان شمالی درباره برگزاری جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی با موضوع سواد رسانه‌ای و فضای مجازی و همچنین انتخاب نفرات برتر این جشنواره در این استان گفت: جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی در چهار بخش عکس نوشته، تیزر و کلیپ، بازی و نرم افزار تلفن همراه، ایده‌ها و مقاله‌های پژوهشی از ابتدای آذر ماه شروع به کار کرد که مهلت ارسال آثار نیز تا 22 بهمن ماه در نظر گرفته شده بود.
وی ادامه داد: 800 اثر رسیده به دبیرخانه این جشنواره در سه مقطع ابتدایی، متوسطه نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش داوری شد که سه نفر در هر مقطع به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند. 120 اثر از مجموع آثار متعلق به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی است که به لحاظ سطح کیفی بسیار خوب و قابل قبول بود.
کفاشی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره تولید محتوای دانش آموزی به دلیل شرایط قرمز کرونا در کشور هر بار به عقب موکول می‌شد، عنوان کرد: بعد از بهتر شدن شرایط در استان خراسان شمالی سرانجام سه شنبه 7 اردیبهشت با حضور مدیران استانی اختتامیه اولین دوره جشنواره تولید محتوای دانش آموزی برگزار و نفرات برگزیده معرفی شدند. در این مراسم بیش از 12 میلیون تومان جوایز نقدی میان نفرات برتر توزیع شد.
وی اضافه کرد: در مقطع ابتدایی به ترتیب حسین کرامتی، مبینا ایمانی و سینا وطن‌دوست به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند. در مقطع متوسطه نظری به ترتیب علی طلایی فرد، نرگس محمدزاده و مهتاب غضنفری (مشترک)، زینب شیخ‌زاده و تارا روحانی (مشترک) به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند. همچنین در بخش فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز به ترتیب مطهره محمدی، مریم محمدبا و رویا رحیمی (مشترک)، فاطمه قلیزاده نفرات اول تا سوم برگزیدگان را تشکیل دادند.
مسئول مرکز خراسان شمالی سازمان فضای مجازی سراج با اشاره به دوره‌های متعدد آموزشی در این استان تاکید کرد: بیشتر نفراتی که در جشنواره تولید محتوای دانش‌آموزی برگزیده شدند پیش از این در دوره خوشه که به منظور آموزش سواد فضای مجازی تشکیل شده بود، شرکت داشتند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در بین برگزیدگان تقریبا از تمام شهرستان‌های استان خراسان شمالی مانند اسفراین، بجنورد، گرمه و ... نماینده‌ای حضور داشت و جوایز در سطح استان تقسیم شد.
اسماعیل کفاشی در پایان با بیان اینکه دومین دوره جشنواره تولید محتوای دانش آموزی نیز برگزار خواهد شد، توضیح داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، قرار است دومین دوره این جشنواره را نیز برگزار کنیم و در دوره جدید علاوه بر دانش‌آموزان، معلمان نیز به ارائه آثار بپردازند.

اخبار مرتبط

تمدید هشتمین جشنواره فیلم دانش آموزی کشور تا ۳۱ مردادماه

هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه برگزار می شود

رویداد تولید محتوای «قهرمان من» برگزار می‌گردد

0 نظر

ارسال نظر

capcha