ویترین‌های موزه دفاع مقدس تبریز نصب شد

ویترین‌های موزه دفاع مقدس تبریز نصب شد

به گزارش سراج24، احمد حمزه زاده در بازدید از این موزه، با اشاره به اینکه موزه دفاع مقدس تبریز به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی در راستای مستندسازی و معرفی بیش از پیش رزمندگان همیشه جاوید استان و آثار به جا مانده آن‌ها در حال آماده‌سازی است، افزود: میراث فرهنگی استان نیز به دنبال اهداف و وظیفه ذاتی خود طراحی ویترین‌سازی این موزه ارزشمند را بر عهده گرفته است.

وی اظهار داشت: در این راستا تعداد ۳۳ ویترین استاندارد در این موزه طراحی و نصب شده است که با توجه به ویژگی منحصر به فرد موزه دفاع مقدس تبریز و نگهداری از آثار مربوطه، ۱۳ ویترین دیواری کف تا سقف و ۲۰ ویترین پورتال ایستاده اتوماتیک دارای سیستم تهویه هوا طراحی و در محل این موزه نصب شد.

حمزه زاده از اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی در راستای گردآوری، مستندسازی و برپایی موزه ارزشمند دفاع مقدس با هدف آشناسازی فرهنگی جامعه با دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس قدردانی کرد.

باغ موزه دفاع مقدس تبریز بر اساس الگوی معماری اسلامی به صورت ساختمان هشت ضلعی در چهار طبقه ساخته است که عملیات اجرایی آن از سال ۸۹ به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا محول شد.

این مجموعه در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار طراحی شده است که ساختمان اصلی آن زیربنایی به وسعت ۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع دارد.

اخبار مرتبط

پیکر شهید گل‌محمد خلفیان پس از ۳۹ سال به آغوش خانواده بازگشت

حضور آثار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در نمایشگاه مجازی قرآن

ساخت فاز سوم موزه دفاع مقدس مازندران آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha