انقلاب اسلامی نماد وحدت شیعه و سنی است

انقلاب اسلامی نماد وحدت شیعه و سنی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی، مدیرکل ادیان، فرق و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی، در نشست هم‌اندیشی علمای اهل تسنن خراسان شمالی که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب و نظام اسلامی در ماهیت و عمل به دنبال تقویت وحدت اسلامی است.

وی گفت: امام خمینی (ره)، انقلاب را انقلاب اسلامی نامید؛ نه انقلاب شیعی و یا انقلاب سنی و با این عمل وحدت مسلمانان را به رخ جهانیان کشید.

حجت‌الاسلام سیفایی با بیان اینکه نهاد تبلیغات اسلامی نیز در همین راستا حرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: امام راحل سازمان تبلیغات شیعی را معرفی و پایه‌گذاری نکرد؛ بلکه سازمان تبلیغات اسلامی را تأسیس کرد تا همه مذاهب اسلامی گرده‌ام آیند و در خدمت مردم برای رسیدن به سعادت اخروی باشند.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان همانند قدیم از مرزهای جغرافیایی وارد میدان نبرد نمی‌شوند؛ امروزه دشمن به‌وسیله شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اینترنتی روی روح و روان پسران و دختران ما را نشانه گرفته است و این مسئله خطری جدی است و باید بیش‌ازپیش بیدار و هوشیار باشیم.

حجت‌الاسلام سیفایی تأکید کرد: باید توجه داشت که اگر یک شیعه اعتقاداتش ضعیف شود، سنی نمی‌شود و بالعکس اگر یک سنی اعتقاداتش ضعیف شود، شیعه نمی‌شود، پس باید با هدایت مردم به‌سوی کلام رسول خدا و آگاهی آنان در خصوص جنگ فرهنگی و ابزارهای شیطانی دشمنان، آن‌ها را به سمت تعالی سوق دهیم.

اخبار مرتبط

۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

انهدام یک تیم تروریستی در بانه

کوچک‌ترین تحرک علیه ایران را پاسخی قهرآمیز و پشیمان‌کننده می‌دهیم/ بر تمام احوالات دشمن در خلیج فارس آگاهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha