استان لرستان ۱۷۶ شهید کارگر را تقدیم انقلاب کرده است

 استان لرستان ۱۷۶ شهید کارگر را تقدیم انقلاب کرده است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام «سید احمدرضا شاهرخی» نماینده ولی فقیه در لرستان در دیدار با کارگران استان اظهار داشت: جامعه کارگری، جامعه‌ای متدین و انقلابی هستند و این جامعه با اعتصاب رژیم طاغوت را به زانو درآورد و در طول این سال های پس از پیروزی انقلاب نقش آفرینی کردند.

وی افزود: استان لرستان ۱۷۶ شهید کارگر را تقدیم انقلاب کرده است و این جامعه همیشه هوشیارانه و با بصیرت برخورد می کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: هر کشوری برای دسترسی به یک اقتصاد مستقل باید به کارگران اهمیت دهد و باید کارگران از حقوق متناسب با کارشان برخوردار باشند.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: باید در جامعه به یک گفتمان تبدیل شود که کارکردن عبادت است و تجلیل از کارگر یک ارزش است و بدون کار و کارگر، کشور رشد نمی‌کند.

وی بیان کرد: برای استان خوب نیست که از هزار و ۱۸۰ واحد تولیدی ۳۰ درصد یعنی حدود ۳۵۰ واحد تعطیل باشد و بقیه هم با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد فعالیت کند که این در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی‌ها باید حل شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: تلاش هایی صورت گرفته تا پنج واحد تولیدی راکد در استان مجدد احیا شود، جای تاسف دارد که سالیانی در این استان به گونه ای عمل شده که واحدهای تولیدی هر کدام تا پا گرفتند رنج و مشق کشیده شد ولی در اثر عللی یکی پس از دیگری تعطیل شدند و باید به گونه ای اقدام شود که این مشکل در سال های بعدی تکرار نشود.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به حقوق کارگران بیان کرد: برخی از حقوقها باید مدتی ثابت بماند و افزایش ها نسبت به حقوق‌های سطح پایین اختصاص داده نشود تا این همه فاصله ایجاد نشود.

وی گفت: به اندازه کافی پول و تسهیلات توزیع می شود ولی در نهایت آمارها نشان می‌دهد همخوانی ندارد و نیاز به بررسی دارد.

اخبار مرتبط

حضور گسترده مردم در صحنه ضامن بقای ارزش‌های انقلاب است

مردم با انقلاب و نظام قهر نیستند

انقلابی‌ها زمینه حضور حداکثری مردم پای صندوق رأی را فراهم کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha