دو فراخوان هنر قرآنی توسط حوزه هنری استان بوشهر منتشر شد

 دو فراخوان هنر قرآنی توسط حوزه هنری استان بوشهر منتشر شد

به گزارش سراج24، امید پارسایی فر اظهار داشت: امسال سومین دوره فراخوان خوشنویسی «قدر قلم» برگزار می‌شود و از خطاطان استان دعوت‌شده است تا آثار خود را در رشته‌های مختلف خوشنویس در خطوط نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و نقاشی خط در دو محور آیاتی از سوره‌های مبارکه شعرا و حشر به نگارش درآورند.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر با تأکید بر تقویت هنر قرآنی در استان اظهار کرد: از هنرمندان تصویرساز استان نیز در فراخوان دیگری دعوت‌شده است تا نسبت به تصویرسازی قرآنی بر اساس قصه اصحاب کهف بر مبنای آیات سوره کهف و همچنین توصیف دریا بر مبنای سوره نحل به خلق اثر بپردازند.

وی با اشاره به مجاهدت‌های شبانه‌روزی کادر درمان استان در مقابله با بیماری کرونا افزود: برای تقدیر و تجلیل از کادر زحمتکش درمان استان در این ایام، آثار برگزیده این فراخوان‌ها به کادر درمان استان تقدیم می‌شود.

پارسایی فر با اشاره به اهمیت هنرهای تجسمی در استان خاطرنشان کرد: هنرهای تجسمی با توجه به جذابیت و نوع تولیدشان که عمدتاً به صورت هنرهای فردی هستند، در این ایام قرنطینه و کرونایی، فرصت مناسبی برای ارائه استعدادها و توانمندی‌های هنرمندان استان هستند که باید به آنها توجه و با برگزاری این فراخوان‌ها ساماندهی و تقویت شود.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر با اشاره به هدف از برگزاری این فراخوان در ماه مبارک رمضان افزود: شناسایی و حمایت از استعدادهای هنرمندان جوان در استان که بر مبنای مفاهیم قرآنی و دینی نسبت به تولید آثار فاخر اقدام می‌کنند، از رسالت‌های مهم حوزه هنری است که با برگزاری این رویدادهای هنری در پی نائل شدن به این اهداف هستیم.

اخبار مرتبط

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تدبر در قرآن است

احداث ۸ مدرسه در شهرستان دیر

۲۰ هزار دانش‌آموز بوشهری در اردوهای مجازی راهیان نور شرکت کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha