رهایی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم در شیراز

رهایی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم در شیراز

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید کاظم موسوی گفت: پس از اطلاع از قطعی شدن حکم قصاص فرد متهم، با تلاش اعضای شعبه ۴۲ شورای حل اختلاف شیراز و برگزاری چندین جلسه مصالحه با خانواده اولیای دم در زندان مرکزی شیراز نهایتاً جمعی از خادمان بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) که پرچم متبرک رضوی را نیز به همراه داشتند در منزل اولیای دم در شیراز حضور یافته و از خانواده مقتول طلب عفو و بخشش کردند.

او تاکید کرد: این حرکت خداپسندانه که با کرامت خدام حضرت علی ابن موسی ابن الرضا (ع) انجام شد می‌تواند الگویی برای ترویج گذشت و بخشش در جامعه باشد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به نقش مؤثر شورای حل اختلاف استان در مصالحه، آزادی زندانیان و جلب رضایت از اولیای دم در پرونده‌های قتل، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون شش فقره پرونده قتل با موضوعات مختلف با تلاش اعضا و کارکنان مرکز توسعه حل اختلاف و داوری فارس به صلح و سازش منجر شده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس ترویج فرهنگ صلح و سازش را اقدامی خداپسندانه برشمرد و عنوان کرد: اصلاح ذات‌البین و حل اختلافات مردم، گذشت و محبت را در جامعه بیشتر می‌کند.

اخبار مرتبط

کسانیکه در انتخابات شرکت نکردند در وضعیت کنونی کشور نقش دارند

جامعه روحانیت شیراز از آیت‌الله رئیسی حمایت کرد/ آیت الله رئیسـی به بهترین نحو پایداری خود را به اهداف انقلاب اسلامی به اثبات رسانده است

رای دادن برای حفظ کشور واجب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha