اسیر فتنه گران نشویم

اسیر فتنه گران نشویم

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، ظهر امروز در دیدار با جمعی از معلمان با اشاره به ویژگی‌های شهید مطهری، اظهار داشت: همه شما ویژگی‌های این شهید والاقدر، شخصیت، جهادی بودن، بصیرت، در عین حال به روز بودن و جامع بودن از نظر علمی و اجتماعی را می‌دانید.

وی افزود: شهید مطهری شبهات را می‌شناخت، ضرورت‌ها را درک می‌کرد، آنچه را که باید برای جامعه تبیین و تعریف بشود، از جامعه ظلمت‌زدایی و غبارزدایی شود و در این راستا تلاش می‌کرد. وقتی این ویژگی‌ها روی هم جمع می‌شود از بشر، یک انسان متعالی، اثرگذار و موثر می‌سازد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: معلمین بدانند اگر می خواهند موفق باشند باید ویژگی خدامحوری و اخلاص را سرآمد همه ویژگی‌ها قرار دهند و همه ویژگی‌های دیگر را در ظرف این ویژگی بریزند. اگر انسان خدامحور حرکت کرد، سختی برایش معنا ندارد و همه سختی ها برایش شیرین و گوارا و روان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اگر خدامحوری در امور باشد «اِن یَنصُرکُمُ اللهُ فَلا غالِبَ لَکُم» این ها وعده‌های قرآنی، وعده‌های پروردگار است. اگر انسان خدامحور شد « من کان للَّه کان اللَّه له» خدا با او خواهد بود و هر کس خدا با او بود، بدون تردید به مقصد خواهد رسید.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: اگر خدامحوری در معلم وجود نداشته باشد، خدای نخواسته در همین بازی‌های سیاسی و جناحی می‌افتد و همه چیز قربانی می‌شود. این‌ها را دسته کم نگیریم، به معنای واقعی حرکت در مسیر پروردگار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام ادامه داد: در شرایطی که با انواع فتنه‌ها مواجه هستیم، اگر دانشمان را به اصل خدامحوری و اخلاص گره نزنیم، در فتنه‌ها کم می آوریم. غبار فتنه مقابل چشمانمان و در دلمان آنقدر اثر سوء می‌گذارد که نمی‌توانیم درست تصمیم بگیریم و راه را بشناسیم ولذا اسیر فتنه گران می‌شویم، دل به فتنه گران می سپاریم، مشوق آن‌ها می شویم. این‌ها همه نتیجه نداشتن اخلاص و خدامحوری است.

وی با اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد، خاطرنشان کرد: فرهنگیان عزیز  بکوشید انتخابات را خدامحورانه هدایت کنیم، پیش ببریم. معلم، تبیین‌گر، هدایت‌گر، روشنگر، بصیرت‌دهنده، خط‌ دهنده و جهت‌دهنده است؛ نقش خط دهی و جهت دهی و بصیرت دهی مان را با خدامحوری در انتخابات نشان داده و به عرصه بیاوریم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دشمن برای انتخابات برنامه‌ریزی کرده و می‌خواهد از داخل و خارج، انتخابات را منحرف کند، جامعه را در حال غبارآلودگی و تردید قرار دهد، تفرقه ایجاد کنند، چند دستگی در جامعه به وجود بیاورد. بصیرت خدامحورانه می‌خواهد که انسان بتواند این شیطنت‌ها را تشخیص دهد و بفهمد و خوب تصمیم بگیرد و خوب هدایت کند. بحث جناح نیست، بحث اصولگرا و اصلاح طلب نیست. بحث شیطنت و غبارآلود کردن و مشوه کردن است، مبادا قربانی افکار جناحی شویم و نگاه جناحی به گونه‌ای باشد که دشمن شاد و میدان دار شود.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه انتخابات، انتخابات آسانی نیست، به انتشار فایل صوتی وزیرامورخارجه اشاره کرد و گفت: گفت و گویی صورت بگیرد، حالا با هدف هایی برای آینده تاریخشان بماند، ولی درز بکند و شخصیتی مثل شهید سلیمانیِ جامع را در اذهان به نحو دیگر ترسیم کند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام ادامه داد: جامعه امروز به خوبی فهمیده که نقش میدان و دیپلماسی چیست، امروز اگر از نازلترین آدم‌ها در عرصه سیاسی مسئله دیپلماسی و میدان را سؤال کنیم، حتما می‌گوید میدان است که برای دیپلماسی قدرت ایجاد می کند، میدان است که باید با اقتدار در صحنه باشد تا دیپلماسی حرف برای گفتن داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر میدان از خودش ضعف نشان دهد، دیپلماسی هم نمی‌تواند حرف برای گفتن داشته باشد. میدان باید همیشه اقتدار خودش را داشته باشد، باید برای میدان تا حد امکان سرمایه گذاری کرد، اصحاب دیپلماسی هم برای میدان سرمایه گذاری کنند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: ما برای آینده و عبور از مشکلات کشور یک راه بیشتر نداریم و آن همان راهی است که حضرت آقا تبیین کرده‌اند، دولت جوانگرای انقلابی، مومن و انقلابی، باورمند به ارزش های والای انقلاب.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام خاطرنشان کرد: قطعا ملت ایران دیگر نمی پسندد که گرفتار این همه مشکلات باشد. دولت مومن انقلابی برای حل مشکلات به معنای واقعی کمر ببندد و مردم را به صحنه بیاورد و از ظرفیت مردم استفاده کند.

اخبار مرتبط

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

نیّت الهی و اقدام جهادی وجه تمایز نیروهای مسلح کشور با سایر دنیاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha