جانفشانی ایثارگران باعث سربلندی ایران اسلامی شد

جانفشانی  ایثارگران باعث سربلندی ایران اسلامی شد

به گزارش سراج24؛ سردار یعقوب سلیمانی روز گذشته جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه در دومین روز سفر به استان سیستان و بلوچستان در شهرستان چابهار با والدین شهید «عرفان کطری» از شهدای دانش‌آموز حادثه تروریستی تاسوعای حسینی و «گل بی‌بی ملازهی» مادر شهید «عبدالغنی ملازهی» از شهدای هشت سال جنگ تحمیلی دیدار و گفتگو کرد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در دومین روز از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان‌های کنارک، چابهار و زرآباد بازدید کرد و در این بازدید‌ها اعزام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به اردو‌های فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین با حضور در مراسم افطاری خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان‌های مرزی راسک و سرباز در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان راسک با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ایثارگران معزز، گفت: خدا را شاکر هستم که در بین خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران غیور و مرزنشین شهرستان‌های راسک و سرباز هستم.

سردار سلیمانی افزود: شهدا و ایثارگران در مسیر معامله با خداوند بزرگ از جان و مال و خانواده‌های خود گذشتند و این جانفشانی و از خودگذشتگی باعث سربلندی و افتخار برای میهن اسلامی شد و مسئولان و خادمان شهدا این عزت و افتخار و سربلندی را مدیون و مرهون جانفشانی این عزیزان می‌دانیم.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت خدمت به ایثارگران، افزود: به پاس داشت جانفشانی و از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران در جهت خدمت خالصانه به خانواده‌های این عزیزان نباید قصور و کوتاهی صورت گیرد چراکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند خدمت به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر اجر و پاداشی دارد که این اجر و پاداش کمتر از خود شهادت نیست.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: حضرت امام علی (ع) که یکی از بندگان مقرب درگاه الهی بودند با این همه فضیلت و بزرگی زمانی که در آستانه شهادت بودند فرمودند «به خدای کعبه که رستگار شدم» و این یعنی رستگاری و عاقبت به خیری را در شهادت می‌دیدند و این بیان گوهربار امیرالمؤمنین (ع) نشان از جایگاه بلند و عرفانی شهدا دارد.

اخبار مرتبط

اجرای نمایش واقعه غدیر در عراق و لبنان

0 نظر

ارسال نظر

capcha