بهره گیری از اخلاق و شیوه های نوین تربیت در دستور کار قرار گیرد

بهره گیری از اخلاق و شیوه های نوین تربیت در دستور کار قرار گیرد

به گزارش سراج24، آیت الله رسول فلاحتی شنبه در دیدار مدیرکل و شورای معاونان آموزش و پرورش گیلان به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم با اشاره به نقش مهم معلمان در تربیت افراد، اظهار کرد: نامگذاری سالروز شهادت آیت الله مطهری نشان دهنده ارتباط و پیوند عمیق میان حوزه و آموزش و پرورش است.

وی به بیانات امام خمینی (ره) درباره آثار آیت الله مطهری اشاره کرد و افزود: ایشان آثار آیت الله مطهری را بدون اشکال می‌دانستند و امروز نیز شاهد هستیم که نوشته‌های شهید مطهری دارای نشاط علمی است.

امام جمعه رشت در ادامه با تأکید بر اینکه باید جایگاه معلم در جامعه به درستی تبیین شود، گفت: معلم در زمینه انسان سازی فعالیت می‌کند و امروز نقش معلمان در تربیت انسان‌ها بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه معلمی شغل انبیا الهی است، تصریح کرد: جایگاه معلم بسیار برجسته بوده زیرا کردار و گفتار معلمان بر دانش آموزان تأثیر می‌گذارد و معلمان برای تربیت دانش آموزان ابتدا باید خود را تربیت کنند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب‌های وارده به بخش‌های مختلف جامعه، بیان کرد: آموزش دانش آموزان نیز با شیوع ویروس کرونا تغییر کرده و از سایر ظرفیت‌ها استفاده شده است.

وی با بیان اینکه توجه به اخلاق اسلامی و بهره گیری از شیوه‌های نوین تربیت باید در دستور کار قرار گیرد، تأکید کرد: اصول زندگی باید از سوی معلمان آموزش داده شود.

امام جمعه رشت بر ضرورت توجه به دستور العمل های بهداشتی تأکید و اضافه کرد: با ابداع شیوه‌های جدید مردم را با روش‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا آشنا کنید.

وی با اشاره به اقدام‌های خوب انجام شده توسط معلمان در شبکه شاد، اظهار کرد: معلمان در شبکه شاد فعال هستند البته حضور فیزیکی اثر بیشتری در مسائل تربیتی دارد.

اخبار مرتبط

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

قصه شنیدنی عاشقی جوانی از دیار سید جلال‌الدین

0 نظر

ارسال نظر

capcha