مشارکت حداکثری در کنار حفظ بیت‌المال و حق‌الناس دیده شود

مشارکت حداکثری در کنار حفظ بیت‌المال و حق‌الناس دیده شود

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای هیأت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا اظهار کرد: امام صادق (ع) درخصوص قضاوت فرموده کسانی که با آگاهی به ناحق قضاوت می‌کنند و کسانی که با ناآگاهی به حق قضاوت می‌کنند، همگی اهل جهنم هستند و باید مراقب باشیم که در جایگاه خطیری قرار داریم.

وی تصریح کرد: باید با شناخت کامل اقدام به تأیید و رد صلاحیت افراد کنیم و این شناخت باید کاملاً کارشناسی و بر اساس تحقیقات و اسناد کامل صورت بگیرد و شنیده‌ها و حرف‌های مردم را مبنای قضاوت و عمل خود در این عرصه مهم قرار ندهیم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: دستگیری اعضای شورا شهرها و شهردارها در مناطق مختلف کشور نشان می‌دهد یا برخی قوانین در این حوزه مشکل دارد و یا مجریان، قوانین را به خوبی اجرا نمی‌کنند زیرا نباید از افرادی که از این همه فیلتر عبور می‌کنند، کارشان به زندان و دست‌گیری کشیده شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: حضور حداکثری و مشارکت مردم اهمیت بسیاری دارد اما مراقب باشیم مشارکت حداکثری در کنار حفظ بیت‌المال و حق‌الناس دیده شود و هر کدام از این سه مقوله را فدای دیگری نکنیم تا شاهد اتفاق خوب و اثرگذار باشیم.

وی عنوان کرد: امام علی (ع) فرمودند اگر کسی به کار آدم‌هایی رضایت دهد، مثل این است که با آنها در آن کار شریک است. این کلام حضرت در فضای کاری شما بسیار مؤثر و کاربردی است و در مقابل جرم‌ها و خیانت‌ها سکوت نکنیم تا در پیشگاه خداوند شریک جرم محسوب نشویم.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: مشارکت حداکثری بسیار حائز اهمیت است اما می‌باید تدبیری اندیشید که با تأیید و حضور افراد اصلح این مشارکت حداکثری تحقق پیدا کند و این گونه نباشد برخی از زندان بیایند و برای انتخابات ثبت نام کنند!

امام جمعه قزوین ادامه داد: اگر کسی اصلاح‌طلب و یا اصول‌گرا بود و معیارهای تخصص، امانت‌داری و التزام به ولایت فقیه را داشت، می‌تواند وارد عرصه انتخابات و میدان شود.

در ابتدای این دیدار خانم محمدبیگی و آقایان عباس‌پور، رحمانی، سیاهکلی و قدوسی‌فر گزارشی از اقدامات هیأت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا ارائه کردند.

اخبار مرتبط

تلاش دشمن برای عدم حضور مردم در انتخابات است

رضایتمندی ایثارگران در اولویت امور بنیاد شهید است

اختصاص ۱۳۰۰ صندوق برای جمع آوری‌ زکات فطریه در کهریزک

0 نظر

ارسال نظر

capcha