سیراب شدن ۲۰۰ خانوار در روستا‌های محروم بهشهر

سیراب شدن ۲۰۰ خانوار در روستا‌های محروم بهشهر

به گزارش سراج24، آئین افتتاحیه ۲۴ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کربلا در حوزه‌های احداث جاده‌های دسترسِی بین مزارع و روستایی، استخر‌های ذخیره آب کشاورزی و نیز طرح انتقال آب آشامیدنی سالم به طول ۳/۵ کیلومتر برای ۲۰۰ خانوار با همت و مشارکت گروه جهادی علمدار و موسسه خیریه ابراهیمی، با حضور سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا همراه با بازدید از فعالیت‌ها و برنامه‌های موفق و نتیجه بخش کشاورزی این قرارگاه، چون افزایش بهره‌وری محصول کشت گندم زراعی و ایجاد اشتغال و درآمدزایی بالا با راه‌اندازی پرورش گیاهان دارویی، در دهستان شهدا و عشرستاق بخش یانه‌سر شهرستان بهشهر برگزار شد.

سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا در افتتاح طرح انتقال آب آشامیدنی سالم برای ۲۰۰ خانوار در روستا‌های پچت و شیخ محله بخش یانه‌سر بهشهر در جمع اهالی این روستا، با اشاره به فعالیت‌های گروه‌های جهادی، گفت: تمام این فعالیت‌ها بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر زدودن چهره محرومیت از جامعه روستایی و  حاشیه شهرها است.
 
وی با تصریح بر اینکه طبق تدابیر انجام گرفته توسط سپاه، و رفع محرومیت، قرارگاه پیشرفت و آبادانی تشکیل شد، افزود: طبق بررسی‌ها یک هزار دهستان در کشور دچار محرومیت هستند که استان‌های شمالی سطح محرومیت کمتری از استان‌های جنوبی دارند.

 

 

فرمانده سپاه کربلا با اینکه  محرومیت در شان و جایگاه مردم نیست، ادامه داد: بخاطر نبود روحیه جهادی و مدیریت انقلابی در مسؤولان، مردم دچار محرومیت شدند.

 سردار مسلمی با بیان اینکه علمدار محرومیت‌زدایی با تشکیل گروه جهادی شهید محمد بلباسی شهید مدافع حرم در مازندران بوده است، خاطرنشان کرد: تمامی پروژه‌ها با همت و تلاش مردم به نتیجه می‌رسد.
 
وی با اشاره به اینکه هنر گروه های جهادی استفاده از ظرفیت مردم است، اضافه کرد: مسؤولان باید قدر مردم را بدانند، لذا باید بیشتر به مردم خدمات رسانی کنند. 

فرمانده سپاه کربلا با اعلام اینکه با فعالیت گروه‌های جهادی، پروژه‌ها با کمترین هزینه و به سرعت به سرانجام می‌رسد، افزود: اگر روحیه جهادی باشد، هم کارها به سرعت انجام می‌شود و هم رضایتمندی مردم را در بردارد.

*بعضی مسؤولان فقط شعار خدمتگزاری می‌دهند

سردار مسلمی با تاکید بر اینکه وظیفه ما خدمت به مردم است، گفت: بعضی از مسؤولان شعار خدمتگزاری می‌دهند اما در عمل ارباب گونه کار می‌کنند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مردم در تمامی عرصه‌ها حضور ثابت دارند، افزود: مردم در تمامی عرصه‌ها پای انقلاب بودند لذا دولتمردان باید خدمت بی‌منت را در دستور کار خود قرار دهند.

فرمانده سپاه کربلا در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مردم در انتخاب خدمتگزار صادق، اضافه کرد: مردم نیز باید در انتخاب خود دقت کرده و کسی را انتخاب کنند که روحیه جهادی داشته باشد.

 سردار مسلمی با تاکید براینکه دشمن در تلاش برای ناامید کردن جامعه است، خاطرنشان کرد: آمریکا تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران بکار می‌گیرد، اما با رهاشدگی فضای مجازی، در حال ناامید کردن مردم است.

وی در ادامه سخنان خود از هزینه ۲۵ میلیارد و ۸۸۰ میلیارد ریالی در بخش عمرانی در سال ۹۶ و ۹۷ توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مازندران خبر داد و گفت: در سال ۹۹ و ۹۸ نیز برای ۴۴ پروژه ۸۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه با روحیه جهادی می‌توان به رفع مشکلات پرداخت، اضافه کرد: هرجا مردم پای‌کار باشند، مشکلات حل شدنی است.لذا باید به اولویت‌ها رسیدگی کرد.

 به گفته سردار مسلمی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در بخش زراعی  ۵۰۰ هکتار زمین را برای کشت گیاهان دارویی آماده کرده است.

*  اشتغالزایی در روستاها در دستور کار قرار دارد

همچنین رحیمی مسؤول قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران در این آئین، با قدردانی از اهالی روستا، گفت: مردم روستا‌ در این مدت یک ماهه همراه گروه‌های جهادی بودند و پابه‌پای بچه‌های جهادی قدم برداشتند.

وی با تاکید بر اینکه باعث و بانی گروه جهادی علمدار شهید مدافع حرم شهید بلباسی بود، افزود: شهید بلباسی مزد زحمات خود را در نبرد با تکفیری‌ها گرفت که این دهمین سال تشکیل گروه جهادی علمدار است.

مسؤول قرارگاه جهادی علمدار مازندران افزود: این گروه در مناطق محروم گلستان، خوزستان، مازندران و  آذربایجان شرقی بالغ بر ۳۰ پروژه عمرانی اعم از ساخت خانه محروم، مساجد، مدرسه و پروژه‌های آب‌رسانی را به سرانجام رساند.

رحیمی ادامه داد: مرمت و ساخت ۱۵ خانه محروم، ساخت ۸ مسجد و مدرسه و پروژه‌های آب‌رسانی از فعالیت‌های گروه جهادی علمدار بود.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰، اشتغالزایی و آب‌رسانی در دستور کار این گروه قرار دارد، اضافه کرد: علت اصلی محرومیت، غفلت مسؤولین و عدم توجه آنان به مناطق محروم است که این گره به دست خود مردم با انتخاب درست، باز خواهد شد.

اخبار مرتبط

اجرای ۲ هزار و ۷۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در مازندران

اجرای ۲۷۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در مازندران

راه اندازی مراکز نیکوکاری کمک به محرومیت زدایی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha