۱۲۰ هزار خانواده در کرمان تحت پوشش کمیته امداد هستند

۱۲۰ هزار خانواده در کرمان تحت پوشش کمیته امداد هستند

به گزارش سراج24، یحیی صادقی با ابراز تأسف از آمار بالای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان اظهار کرد: بالغ بر ۱۲۰ هزار خانواده در این استان تحت پوشش کمیته امداد هستند و از خدمات این نهاد بهره مند می‌شوند.

وی ادامه داد: این عدد نسبت به جمعیت استان کرمان آمار بالایی است و از بسیاری از استان‌های کشور بیشتر است که برای کاهش این آمار باید اقدامات اساسی انجام شود.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان در خصوص ارائه وام ودیعه مسکن به مددجویان گفت: ما دارای محدودیت منابع هستیم و بخشی از بودجه‌های حمایتی ما که از طریق دولت داده می شده با توجه به شرایط اقتصادی کاهش یافته است.

هزار خانواده در شهر کرمان فاقد مسکن هستند

وی با اشاره به اینکه در شهر کرمان هزار خانواده مددجویان کمیته امداد فاقد مسکن داریم، افزود: سرفصلی تحت عنوان ودیعه مسکن داریم که رقم در نظر گرفته شده برای آن بسیار محدود است و به صورت فصلی اگر بودجه مازادی باشد در این زمینه اختصاص پیدا می‌کند.

صادقی با بیان اینکه تعداد زیادی از مددجویان در نوبت دریافت وام ودیعه مسکن هستند، گفت: یکی از راه‌های حل مشکل مسکن خانواده‌ها این است که افرادی که به شهر کرمان مهاجرت کرده‌اند به شهرستان خودشان برگردند چرا که در آنجا امکان احداث مسکن برایشان فراهم است.

وی اظهار کرد: در شهر کرمان ضمن اینکه زمینی برای احداث مسکن مددجویان وجود ندارد، قیمت‌ها هم بسیار بالاست. عمده مددجویان فاقد مسکن ساکن شهر کرمان، غیر کرمانی هستند. در صورت بازگشت این افراد به شهرستان‌های خودشان هم تسهیلات اشتغال در اختیارشان قرار می‌گیرد و هم مشکل مسکن آنها حل می‌شود.

اخبار مرتبط

خانواده شهدا سهم بزرگی در پیروزی انقلاب دارند

مشارکت بیش از 1000 «پزشک» در طرح اکرام ایتام و محسنین

نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه شاخص کرمانشاه اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha