جشن میلاد امام حسن (ع) در اروپا برگزار شد

جشن میلاد امام حسن (ع) در اروپا برگزار شد

به گزارش سراج24، جشن میلاد با سعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع)، به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا و با همکاری مجمع انجمن‌های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا و انجمن‌های اسلامی دانشجویان مسکو، ایروان و وین به صورت مجازی برگزار شد.

این جلسه مجازی که با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط دبیر انجمن اسلامی دانشجویان ایروان علی اخوان سلامت آغاز شد، با سخنرانی حجت الاسلام مصطفی رستمی؛ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها آغاز شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به ایراد سخنرانی در باب فضائل و کرامات آن حضرت پرداخت. وی سیره و منش امام حسن مجتبی (ع) در امورات اجتماعی را صاحب ارزش و مقام دانست و تاکید کرد: وظیفه شیعیان الگو برداری از شیوه و روش آن حضرت در برخورد با مردم و جامعه است. این مراسم با مولودی خوانی مداح اهل بیت مرتضی اسماعیلی، ادامه پیدا کرد.

بخش پایانی برنامه، به مسابقه اختصاص داشت و حضار دانشجو در یک رقابت آموزنده به مجموع ۳۰ پرسش که شامل سوالات مربوط به وقایع تاریخی_ اجتماعی و همچنین سوالات مربوط به حوزه معرفت شناسی و حدیث شناسی بود، پاسخ دادند.

در انتهای این مراسم با قرائت فرازهایی از دعای توسل و همچنین قرائت دعای فرج توسط دبیر انجمن اسلامی گلاسگو مهدی بهرامی خاتمه یافت.

اخبار مرتبط

موشن گرافی/ «افتخار کَرَم»

ولادت امام حسن مجتبی(ع)

شرایط اجابت دعا

0 نظر

ارسال نظر

capcha