انفاق یکی از راهکارهای فقرزدایی در جامعه

انفاق یکی از راهکارهای فقرزدایی در جامعه

به گزارش سراج24، آیت‌الله «رضا رمضانی گیلانی» شامگاه چهارشنبه در مراسم میلاد امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به مسئله انفاق، اظهار کرد: انسان با انفاق می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در جامعه را حل کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقر در سطح جامعه اشاره و اضافه کرد: یکی از انتظارات خداوند از افراد غنی برای فقرزدایی از جامعه پرداخت خمس، زکات، مالیات و صدقات به فقرا است.

وی در ادامه با بیان اینکه شکاف طبقاتی زمینه را برای بروز مشکلات فراوان به ویژه فقر فراهم کرده است، تأکید کرد: هر فردی به اندازه توان خود باید برای فقرزدایی از جامعه تلاش کند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه در قرآن کریم آمده افراد با ترک انفاق خود را به هلاک نیاندازند، گفت: انفاق مانع هلاکت جامعه می‌شود و انسان با انفاق بازخورد آن را از خداوند دریافت می‌کند.

وی رسیدن به کمال و ازدیاد مال و ثروت را از دیگر اثرات انفاق عنوان کرد و ادامه داد: تقویت روح فداکاری در انسان و عدم تعلق به مال دنیا و نهادینه شدن این ویژگی‌ها در انسان از دیگر برکات انفاق است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه تعلق خاطر داشتن به دنیا زوال پذیر است، اظهار کرد: انفاق، روحیه بخشش را در انسان تقویت می‌کند.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اعتباری بودن تمام تعلقات به دنیا، گفت: مالک حقیقی خداوند است. انفاق علاوه بر فقرزدایی زمینه تعالی و ارتقای روحی را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه در زمینه انفاق امام حسن مجتبی (ع) نمونه‌ای کامل است، افزود: ایشان همواره اموال خود را بی منت و چشم داشت بخشش و با خدا معامله کرده‌اند. به واسطه همین خصلت پسندیده به کریم اهل بیت لقب گرفتند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه انسان نباید متعلق و وابسته به امور دنیایی شود، اضافه کرد: انسان باید، نگاه مومنانه نسبت به مال، قدرت و مسئولیت داشته باشد و اینگونه تربیت شود.

اخبار مرتبط

هیأت‌های مذهبی جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) را برگزار می کنند

«زندگانی امام حسن(ع)» اثر مرحوم آیت‌الله رسولی‌محلاتی به چاپ پنجم رسید

امام حسن عسکری، شیعیان را خانواده خود می‌دانست

0 نظر

ارسال نظر

capcha