مسئول مرکز بازی و نرم‌افزارهای موبایلی سازمان فضای مجازی سراج مرکز اردبیل در گفتگو با خبرگزاری فارس:

دورهمی هم‌شتابی با هدف کشف و پرورش استعدادها برگزار می‌شود

دورهمی هم‌شتابی با هدف کشف و پرورش استعدادها برگزار می‌شود

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج، حبیب اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل با اشاره به برگزاری شصتمین دورهمی هم‌شتابی در این استان اظهار کرد: این رویداد با همکاری جهاد دانشگاهی استان اردبیل، مرکز نوآوری‌های جوان و سازمان فضای مجازی سراج مرکز اردبیل برگزار شد.

وی افزود: مهدی خزاف مقدم، مدیر استودیوی بازی‌سازی مهدی یار سخنران و کارشناس این رویداد استانی با موضوع آشنایی با روند بازی سازی بود.

مسئول مرکز نرم افزار و بازی‌های موبایلی سازمان فضای مجازی سراج مرکز اردبیل بیان کرد: دورهمی هم‌شتابی با هدف جذب، سازماندهی و شبکه‌سازی علاقمندان حوزه بازی سازی و اپلیکیشن در سراسر کشور برگزار می‌شود که بخش استانی این رویداد در اردبیل نیز با حضور علاقمندان به بازی‌ سازی برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این دورهمی، بازی‌های مهدیار ۱ و ۲ و ۳، معدنچی کوچک، نجات سردار و جدیدترین ساخته این استودیو یعنی بازی کلمه‌ای لغتستان، معرفی و در خصوص نحوه ساخت و کارگردانی این بازی‌ها مطالبی توسط خزاف مقدم، مدیر استودیوی بازی سازی مهدی یار ارائه شد.

مسئول مرکز نرم افزار و بازی‌های موبایلی سازمان سراج مرکز اردبیل ادامه داد: کتاب کسب و کار بازی‌های دیجیتال نیز در این دورهمی معرفی شد.

اسکندری به اهمیت ساخت بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: ساخت بازی‌های رایانه‌ای براساس فرهنگ، آداب و سنن اسلامی و ایرانی باید مد نظر قرار گیرد تا با ارائه بازی‌های ناب و مورد علاقه جوانان و نوجوانان بتوانیم با هجمه‌های فرهنگی دشمنان مقابله کنیم.

وی به اقتصاد بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی در جهان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: باید در جهت تولید بازی‌های مناسب حمایت‌های لازم از سوی دستگاه‌های مرتبط انجام شود.

مسئول مرکز نرم افزار و بازی‌های موبایلی سازمان سراج مرکز اردبیل با اشاره به حمایت‌های مسئول سازمان سراج مرکز اردبیل و جهاد دانشگاهی استان اردبیل از برگزاری رویداد‌ها و دورهمی‌های مشابه بیان کرد: تربیت نسل جوان و نوجوان در عرصه‌های نوین با فرهنگ‌سازی مناسب و معرفی محصولات فرهنگی مناسب امکان‌پذیر است.

اخبار مرتبط

کتابخانه اربعین

ویدئو/ مرد خدا ...

اولین مینیمال از سلسله مینیمال‌های آموزشی تحت عنوان تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی+ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha