مشارکت ۱۲ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت در فارس

مشارکت ۱۲ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت در فارس

به گزارش سراج24، صابر سهرابی، با بیان اینکه نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از امروز به‌صورت همزمان کشوری در بستر فضای مجازی آغاز شده است، گفت: این آزمون از امروز به‌مدت سه روز ادامه دارد.

وی با یادآوری اینکه این آزمون به‌همت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد از ساعت ۹ تا ۱۹ روزهای ۸ تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه اجرا می‌شود، افزود: از استان فارس بیش از ۱۲ هزار نفر در این آزمون مشارکت دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس یادآور شد: بیش از ۱۲۰ هزار نفر در کل کشور در این آزمون شرکت کرده‌اند که تقریباً ۱۰ درصد شرکت‌کنندگان آن از استان فارس هستند.

سهرابی با بیان اینکه استان فارس در رتبه کشوری در رتبه دوم شرکت‌کنندگان قرار دارد، گفت: بیشترین شرکت‌کنندگان این آزمون نیز مربوط به مؤسسه فرهنگی قرآنی بیت‌الاحزان هستند.

وی همچنین با اشاره به شیوه اجرای آزمون گفت: برای شرکت‌کنندگان جهت شرکت در آزمون ترکیب خاصی مشخص نیست و هر فردی می‌تواند در هر کدام از سه روز یاد شده در ساعتی که خود انتخاب می‌کند با داشتن ارتباط با اینترنت مناسب وارد پنل آزمون خود شود و آزمون خود را در زمان مقرر به پایان رساند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: قرآن آموزن باید توجه داشته باشند که زمان اختصاصی برای هر سوال بعد از پایان زمان مورد نظر قابل برگشت نخواهد بود لذا در زمان آزمون هر سال زمان مناسب خود را خواهد داشت و قابل برگشت به سال قبلی نیست.

سهرابی بیان کرد: قبل از شروع آزمون نکاتی را که در صفحه اول پنل قرآن‌آموزان قرار داده شده است، به دقت مطالعه کرده تا عدم اطلاع از موارد ذکر شده موجب ایجاد مشکل در این آزمون برای آنان نشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با یادآوری اینکه این آزمون در ۱۴ رشته مختلف و در زمینه‌های حفظ و مفاهیم قرآن و عترت برگزار می‌شود، گفت: این اولین آزمون به‌صورت مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در سال جاری با توجه به شیوع کرونا در سال جاری اقدام به برگزاری کرده است.

سهرابی گفت: آزمون آزمایشی نیز در هفته گذشته برگزار شد و قریب ۳۵ هزار نفر از کل کشور در آزمون آزمایشی شرکت کردند.

اخبار مرتبط

کشف بمب‌ از سرتیم گروه ضدانقلاب در شیراز

سردار سلامی: پای این مردم می‌مانیم و صحنه خدمت را ترک نمی‌کنیم

جوانان با استعداد به سمت هنرهای قرآنی سوق داده شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha