لزوم مقابله ایجابی با بدحجابی در سطح جامعه

لزوم مقابله ایجابی با بدحجابی در سطح جامعه

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری پیش از ظهر چهار شنبه در نشست با شماری از مسؤولان فرهنگی خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، بر اهتمام بیشتر نسبت به مقوله عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: متأسفانه به نظر می‌رسد با گرم شدن هوا موج جدیدی از کم‌توجهی نسبت به عفاف و حجاب در بین برخی افراد ایجاد شده که اگر جلوی آن گرفته نشود، شیوع آن بیشتر شده و به همه‌جای جامعه سرایت می‌کند.

وی با بیان اینکه برای بهبود این وضعیت باید امربه‌معروف و نهی از منکر به‌ویژه در مرتبه تذکر لسانیِ همگانی، اجرا شود، افزود: در این زمینه باید نهادهای فرهنگی اقدامات ایجابی خود را افزایش داده و از سوی دیگر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نیز طبق قانون با اجرای اقدامات پیشگیرانه به وظیفه خود عمل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری تصریح کرد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام شود که خدای‌نکرده ضد ارزش‌ها در جامعه ارزش نشده و ارزش‌ها، به ضد ارزش تبدیل نشوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به پوشش نامناسب برخی دختران در جامعه، خاطرنشان کرد: این دختران قرار است فردا مادران جامعه باشند و شأن و منزلت والای مادری اقتضای عفاف و حیای یک بانوی مؤمن را دارد که عفاف هم بدون پوشش اسلامی نمی شود.

وی افزود: متأسفانه در این زمینه در جامعه انشقاق و اختلاف نسل را می‌بینیم؛ به‌گونه‌ای که مادر چادری و محجبه است ولی دختر در کنار او حجاب نامناسبی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در انتها گفت: باید جلوی رواج پوشش‌های نامناسب و مظاهر بی‌حجابی با اقدامات ایجابی و پیشگیرانه در جامعه گرفته شود؛ زیرا اگر امروز جلوی این موارد را نگیریم دیگران هم می‌آموزند و میزان بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه افزایش یافته و شاید فردا دیگر دیر باشد.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت امام جمعه اردبیل در پی درگذشت امام جمعه اسبق پارس‌آباد

امام جمعه اسبق شهرستان پارس آباد دعوت حق را لبیک گفت

لزوم بیان نکات مثبت جامعه

0 نظر

ارسال نظر

capcha