اساتید ارتباطات و رسانه کلاب‌هاوس را بررسی می‌کنند

اساتید ارتباطات و رسانه کلاب‌هاوس را بررسی می‌کنند

به گزارش سراج24 رویداد تنظیم‌گری کلاب هوس، الزامات و راهکارها با همکاری ساترا و رسانیوم (هسته پژوهشی ارتباطات و رسانهدانشگاه صداوسیما) با حضور چهره‌های رسانه‌ای و علوم ارتباطات برگزار می‌شود.

کلاب هاوس» چیست؟

کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی نوظهور و مبتنی بر «صوت» می باشد که کاربران می توانند برای اشتراک گذاری نظرات، ارتباط با دوستان، بحث در حوزه‌های مختلف و… از طریق گفتگوی صوتی پیام خود را به دیگران منتقل نمایند؛ اگر در توییتر، «نوشتار» و در اینستاگرام، «تصاویر» حرف اصلی را میزنند، آنچه در کلاب هاوس محور اصلی می‌باشد، «صوت» است. در چند ماه گذشته استفاده از این اپلیکیشن در میان کاربران ایرانی بسیار داغ شده و در مدت زمان کوتاهی توانسته است تبدیل به تریبونی جذاب برای اشتراک گذاری نظرات افراد پیرامون مسائل مختلف شود.

فلسفه برگزاری این رویداد

امکان تشکیل اتاق‌های گوناگون و بی‌شمار در «کلاب هاوس» جهت برقراری ارتباطاتِ اجتماعیِ عمومی و خصوصی می‌تواند در عین تسهیل‌گری در فرآیند ارتباطات اجتماعی، چالش‌ها و نقاط تاریکی نیز به همراه داشته باشد. مراکز قانون‌گذاری مرتبط با حوزه رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های تخصصی و مطالعاتی می‌بایست با تحلیل ابعاد گوناگون این شبکه اجتماعی نوظهور و شناسایی ظرفیت‌ها و تهدیدهای نهفته در این بستر، به تدوین و تنظیم مقررات لازم جهت استفاده بهینه از آن بپردازند. بدین جهت هسته پژوهشی «رسانیوم» با همکاری سازمان‌ِ تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر «ساترا» در نظر دارد تا با برگزاری یک رویداد و در قالب چند نشست تخصصی، به موضوع تنظیم گری نرم افزار «کلاب هاوس» پرداخته و ابعاد مختلف این مسئله را روشن نماید.

اهداف رویداد

تدارک فضایی جهت گرد هم آمدن نخبگان علوم ارتباطات، فعالان حوزه رسانه و کاربران شاخص این اپلیکیشن و استفاده از خرد جمعی آنان می‌تواند بهترین راه برای دستیابی به سندی راهبردی جهت بهره‌مندی حداکثری از فرصت‌های این بستر در حال رشد برای تعامل اجتماعی و کاهش تهدیدهای آن باشد.

هدف این دوره بهره جستن از آرای متنوع و متعدد افرا صاحب نظر برای شناخت وجوه مختلف این فضای ارتباطی و تسهیل در تنظیم مقررات مربوط به آن است.

بستر برگزاری جلسات

این رویداد بر بستر فضای مجازی و از طریق نرم افزار Adobe Connect در تاریخ پنجشنبه و جمعه ،۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.لینک ثبت نام: https://evnd.co/Vt 8 yk

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha