نجات ۲۲ زندانی از حکم قصاص در جیرفت

 نجات ۲۲ زندانی از حکم قصاص در جیرفت

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، حسین سلامی در تشریح این خبر اظهار کرد: بنا به تأکیدات رئیس قوه قضائیه؛ هر چقدر فرهنگ صلح و سازش و رضایت شاکی خصوصی توسط سازمان‌های مردم نهاد، ریش سفیدان، اطرافیان و افراد فرهیخته جامعه گسترش پیدا کند، منجر به کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری خواهد شد و این موضوع موجب رضایت خداوند، ائمه و آرامش جامعه می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان جیرفت بیان کرد: انجمن حمایت از زندانیان جیرفت به صورت ویژه در راستای توسعه فرهنگ بخشش در جامعه تلاش می‌کند.

سلامی با بیان اینکه تلاش برای اخذ رضایت توسط مسئولان قضائی و کمیته صلح و سازش زندان، معتمدان محلی و مسئولان اداره زندان جیرفت انجام می‌شود، افزود: اخیراً نیز با تلاش‌های انجمن حمایت از زندانیان، ریش‌سفیدان و همکاران زندان تلاش‌هایی در جهت آزادی چند زندانی از اعدام انجام شده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان جیرفت ادامه داد: طی سال گذشته در کمیته صلح و سازش این شهرستان تعداد ۲۱۵ جلسه برگزار شده که تعداد ۷۲ جلسه آن مربوط به اتهام قتل بوده و تعداد جلسات مربوط به قصاص ۵۰ مورد بوده که الحمدالله تعداد ۲۲ نفر قاتل از پای چوبه دار رهایی یافتند و درخصوص جرایم دیگر نیز ۱۴۳ جلسه برگزار شده است.

سلامی با اشاره به این‌که حکم اعدام این ۲۲ نفر پس از طی مراحل قانونی و قضائی در مرحله اجرا قرار گرفته بود، اظهار کرد: با زحمات و تلاش‌های مسئولان قضائی جیرفت، ریش‌سفیدان محلی و همکاران زندان از خانواده مقتولان گرفته شد و زندانیان در روز اجرای حکم و در پای چوبه دار از قصاص رهایی یافتند.

دادستان جیرفت ضمن ابراز خرسندی از گسترش فرهنگ گذشت و بخشش در جامعه، از تلاش‌های ریش‌سفیدان محلی و همکاران زندان جیرفت در انجام این امر خداپسندانه و خیرخواهانه تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

زندگی دوباره زندانی محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم

۲۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در خراسان‌جنوبی به آغوش خانواده بازگشتند

محکوم به قصاص در گلستان به حرمت شب های قدر بخشیده شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha