برخورد با هنجارشکنان مطالبه مردم است

برخورد با هنجارشکنان مطالبه مردم است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام اسدالله جعفری در جلسه تجلیل از فجر یاوران خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، با اشاره به بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی در سطح شهر بجنورد، اظهار کرد: اکثر مردم بجنورد متدین و انقلابی هستند و از دستگاه قضا مطالبه دارند که با هنجارشکنان برخورد شود.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ادامه داد: نباید اجازه دهیم عده‌ای بسیار معدود هر طور دلشان می‌خواهد زندگی کنند زیرا جامعه قانون و ارزش‌هایی دارد.

وی با تاکید بر لزوم اجرای حقوق شهروندی، افزود: نباید احساسات دینی مردم را جریحه دار کرد اما یک عده می‌خواهند هیچ منعی نداشته باشند؛ آیا باید به این افراد معدود اجازه داد اینطور رفتار کنند؟

حجت الاسلام جعفری بیان داشت: اگر کسی عذر شرعی برای روزه دارد و یا حتی عذری ندارد و می‌خواهد با خداوند مخالفت کند منعی ندارد اما نباید آن را در ملأ عام به نمایش بگذارد و این اجازه را نمی‌دهیم؛ لذا با قانون شکنان برخورد قضائی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی تاکید کرد: مسئولان خادم مردم هستند و به آن باید افتخار کنند اما باید در مقابل عده محدود هنجارشکنان در حوزه حجاب و روزه خواری بایستند.

وی افزود: عده‌ای بسیار محدود گوششان به شبکه‌های بیگانه است؛ وقتی یک شبکه اعلام می‌کند با حجاب خاصی به بیرون بیایید و فردا عده‌ای آنطور لباس می‌پوشند مشخص است که گوششان به حرف آن هاست.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: دادگستری با کسی دعوا ندارد؛ عموم افرادی که پوشش نامناسب دارند آگاه نیستند که با صحبت‌های دوستانه و آرام مشکل رفع می‌شود اما افرادی عامدانه هنجارشکنی می‌کنند.

اخبار مرتبط

برخورد قاطعانه پلیس با هنجارشکنان تکیه معاون الملک

0 نظر

ارسال نظر

capcha