جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در گناوه مجازی برگزار شد

جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در گناوه مجازی برگزار شد

به گزارش سراج24، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه سه‌شنبه‌شب در این برنامه معنوی با تبریک میلاد باسعادت کریم اهل بیت (ع) با بیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در وصف امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: «(امام) حسن فرزند من و میوه دل من است و وجود و قلب من پیامبر و نور چشم من است.»

حجت الاسلام آیت اندرزیان افزود: از مناقب امام حسن مجتبی (ع) در کتاب مناقب آمده است که امام حسن مجتبی (ع) دارای سیمای صورت و سیرت نبوی بود و از انبیا صورت و سیرت را به ارث برده بودند و جایگاه اشراف زادگان نبوی را داشتند.

وی گفت: در وصف خلقیات امام حسن (ع) آمده است که مردم دار به معنای عام بودند یعنی عده خاصی را تحویل نمی‌گرفتند بلکه ایشان همه مؤمنان را با یک چشم می‌دیدند و چه بسا به فقرا نگاه و عنایت ویژه‌تری داشتند.

وی بیان با بیان مناقب دیگری از امام حسن مجتبی (ع) بیان کرد: ایشان رافع اختلافات بودند و اگر در جایی اختلافی بین افراد مشاهده می‌فرمود به عنوان یک صالح بین آنها رفع اختلاف می‌کرد.

حجت الاسلام اندرزیان گفت: امروزه نیز بسیاری از اختلافات را می‌توان با نصیحت یا پادرمیانی و مشورت حل کرد و از بسیاری از مشکلات اجتماعی و بروز بسیاری از مسائل و مشکلات بزرگ‌تر جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه کمک به همسایگان از دیگر ویژگی‌های امام حسن (ع) بود گفت: درباره زندگی امام حسن مجتبی (ع) بیان شده که ایشان سه بار تمام اموال خود را در راه خدا انفاق کردند.

وی با بیان احادیثی از امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: امام حسن مجتبی فرمودند «اگر اختلافی را حل کنید ثواب آن از هزار ماه نماز و روزه برتر است.

وی با بیان حدیثی از امام حسن (ع) پیرامون روی آوردن به سمت قرآن کریم گفت: ماه رمضان ماه بهار قرآن است و در روایات آمده که برای هر چیزی بهاری است و بهار قرآن ماه رمضان است و باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه ادامه داد: رفع موانع ازدواج زوجین، دستگیری از برادران مؤمن با مال یا سخن خوش از دیگر سفارشات امام حسن است.

مدیحه سرایی، قرائت کلام الله مجید، بیان احکام و اذان از دیگر بخش‌های این آئین معنوی بود که در قالب ویژه برنامه‌های تدارک دیده شده ماه مبارک رمضان با عنوان «زلال احکام» و «نغمه‌های عاشقانه» از سوی شورای هیئت‌های مذهبی، اداره تبلیغات اسلامی و ستاد نماز جمعه گناوه به مناسبت میلاد مسعود و مبارک دومین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

ویژه برنامه‌های «زلال احکام» و «نغمه‌های عاشقانه» به مناسبت ماه مبارک رمضان هر شب به صورت مستقیم از طریق فضای مجازی برای علاقمندان پخش می‌شود.

اخبار مرتبط

۳۰۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کرمانشاهی توزیع می‌شود

ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری محرم

برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

0 نظر

ارسال نظر

capcha