طرح «محله همدل» الگوی موفق در کاهش آسیب های اجتماعی استان مرکزی

طرح «محله همدل» الگوی موفق در کاهش آسیب های اجتماعی استان مرکزی

به گزارش سراج24، جواد اتابکی با اشاره به اهمیت «طرح مهرواره محله همدل» و مثبت ارزیابی کردن این طرح، گفت: طرح فوق به صورت جشنواره و همزمان با سراسر کشور به همت سازمان تبلیغات اسلامی و با همکاری روحانیون و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: طرح مهرواره محله همدل یک فرصت بزرگ و جذاب برای کسانی است که به فکر خدمت به مردم و حل مسئله‌های محله خودشان هستند.

اتابکی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح افزایش نشاط، امید و خودباوری و همچنین رفع مشکلات و دغدغه محلات و برداشتن باری از روی دوش مردم است، اظهار کرد: در این طرح تلاش می‌شود با کمک و احیای ظرفیت مردمی، روحانیون و مساجد محل با محوریت محله‌ها، مشکلات آن‌ها با همراهی مردم همان منطقه از جمله مشکلات اجتماعی، اقتصادی جوانان، ازدواج جوانان، مشکلات اعتیاد و سایر مشکلات در زمینه‌های تربیتی، آموزشی، خانواده، مذهبی، زیرساختی، اخلاقی، حقوقی و غیره شناسایی و با بسیج امکانات و ظرفیت‌ها در حد توان برطرف شود.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، رفع مشکلات نیازمند همراهی و همدلی مردم است و برای اجرای هر کاری تا مردم وارد عمل نشوند گشایشی حاصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: مشارکت دادن مردم در امور اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از طریق درست اثربخش خواهد بود و باید با اطلاع رسانی مناسب، مردم را نیز آگاه کرد زیرا این طرح در راستای خدمت به مردم اجرا شده است.

اتابکی در پایان بیان کرد: این طرح یکی از کارهای و اقدامات فوق برنامه مؤثر در راستای سند آسیب اجتماعی استان است که با استفاده از ظرفیت سازمان تبلیغات استان مرکزی و روحانیون می‌تواند نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی استان به صورت محله محور داشته باشد.

اخبار مرتبط

دولت سیزدهم زمینه طنین انداز شدن روحیه جهادی را در کشور فراهم کند

فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

مسئولان دین خود را به مردم خوزستان ادا کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha