بازداشت هنرمند لبنانی توسط سعودی

بازداشت هنرمند لبنانی توسط سعودی

به گزارش سراج24 به نقل از الأخبار، برخی منابع از بازداشت «سمیر صفیر» یکی از آهنگسازان لبنانی در عربستان سعودی خبر می‌دهند. الاخبار تأکید کرده است که سمیر صفیر چند روز پس از پاسخ مثبت به دعوت یکی از مقامات سعودی، در ریاض بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، پس از تماس‌های وزارت خارجه لبنان، به همسر سمیر صفیر اجازه ملاقات با همسرش داده شده است اما پس از رفتن او به عربستان، به همسرش اجازه دیدار داده نشده است.

منابع گاه اعلام کردند که مقامات سعودی تا شامگاه روز گذشته به سوال طرف لبنانی درباره علت دستگیری سمیر صفیر پاسخ نداده‌اند. در حال حاضر، این هنرمند لبنانی در زندان سیاسی «الدلهون» عربستان به سر می‌برد.

منابع آگاه همچنین عنوان کرده‌اند که «ولید البخاری» سفیر عربستان سعودی در لبنان تاکنون از هرگونه کمک برای آزادی این هنرمند لبنانی خودداری کرده است. علیرغم تماس‌های وزارت خارجه لبنان با سعودی برای دریافت اطلاعات پیرامون بازداشت این هنرمند لبنانی، اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

در همین ارتباط، برخی منابع لبنانی ابراز نگرانی کرده‌اند که شاید سمیر صفیر نیز به سرنوشت «جمال خاشقجی» که پس از دعوت سران سعودی به کنسولگری عربستان در استانبول سلّاخی شد، دچار شود.

اخبار مرتبط

اگر دولت نتواند ما از ایران سوخت را می آوریم

محور مقاومت است که آینده منطقه را تعیین می‌کند

حزب الله لبنان آخرین وضعیت جسمانی سید حسن نصرالله را اعلام کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha