زکات به صورت هدفمند جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شود

 زکات به صورت هدفمند جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم صبح امروز سه شنبه در دیدار با فعالان زکات استان و اعضای شورای زکات با بیان اینکه این امر حسنه باید مورد توجه جدی همگان قرار گیرد، افزود: جذب حداکثری زکات مورد تاکید است و باید فعالان زکات در استان توجه ویژه ای به این امر داشته باشند.

وی سپس با تاکید بر اینکه جذب حداکثری زکات‌های واجبی و مستحبی در استان مورد تاکید است، ادامه داد: شورای زکات شهرستان‌ها و بخش‌ها با محوریت زکات فطره و با هماهنگی ائمه جمعه تشکیل و شورای موجود هم تقویت شود.

امام جمعه تبریز بر ضرورت ترویج فرهنگ پرداخت زکات تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها و تمامی عوامل در این خصوص فرهنگ سازی کنند چراکه زکات بستر توزیع ثروت در جامعه است و باید جمع آوری آن هدفمند باشد.

آل هاشم با بیان اینکه پرداخت زکات بهترین راه برای کمک به فقرا و نیازمندان است، افزود: زکات در آموزه‌های دینی نیز جایگاه و اهمیت فراوانی دارد.

وی با اشاره به اینکه ترویج احکام مربوط به زکات اولویت مسئولان این حوزه قرار گیرد، گفت: با پرداخت زکات فقر در جامعه ریشه کن شده و با جلوگیری از بروز مشکلات اجتماعی متعددی که ریشه در فقر دارد، سلامت جامعه تضمین می‌شود.

اخبار مرتبط

خطابه و خطیب جمعه در تراز انقلاب اسلامی باشد

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: بانک‌ها‌ مجاز به دلالی ‌نیستند‌

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha