زکات به صورت هدفمند جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شود

 زکات به صورت هدفمند جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم صبح امروز سه شنبه در دیدار با فعالان زکات استان و اعضای شورای زکات با بیان اینکه این امر حسنه باید مورد توجه جدی همگان قرار گیرد، افزود: جذب حداکثری زکات مورد تاکید است و باید فعالان زکات در استان توجه ویژه ای به این امر داشته باشند.

وی سپس با تاکید بر اینکه جذب حداکثری زکات‌های واجبی و مستحبی در استان مورد تاکید است، ادامه داد: شورای زکات شهرستان‌ها و بخش‌ها با محوریت زکات فطره و با هماهنگی ائمه جمعه تشکیل و شورای موجود هم تقویت شود.

امام جمعه تبریز بر ضرورت ترویج فرهنگ پرداخت زکات تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها و تمامی عوامل در این خصوص فرهنگ سازی کنند چراکه زکات بستر توزیع ثروت در جامعه است و باید جمع آوری آن هدفمند باشد.

آل هاشم با بیان اینکه پرداخت زکات بهترین راه برای کمک به فقرا و نیازمندان است، افزود: زکات در آموزه‌های دینی نیز جایگاه و اهمیت فراوانی دارد.

وی با اشاره به اینکه ترویج احکام مربوط به زکات اولویت مسئولان این حوزه قرار گیرد، گفت: با پرداخت زکات فقر در جامعه ریشه کن شده و با جلوگیری از بروز مشکلات اجتماعی متعددی که ریشه در فقر دارد، سلامت جامعه تضمین می‌شود.

اخبار مرتبط

پیام نماینده ولی فقیه درخراسان جنوبی به مردم برای شرکت درانتخابات

حساب انقلاب از نارکارآمدها در میدان انتخابات جدا می شود

جمع آوری بیش از ۸ میلیارد تومان زکات فطره توسط کمیته امداد مرکزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha