فراخوان مقاله همایش فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی منتشر شد

فراخوان مقاله همایش فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی منتشر شد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کتاب «عهد دل»، نوشته الهه بهشتی به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

الهه بهشتی نویسنده این‌کتاب، پیش‌تر کتاب «و آنکه دیرتر آمد»‌ را در کارنامه خود ثبت کرده و این‌بار مسجد مهم امام حسن مجتبی (ع) در شهر قم را دستمایه نوشتن رمان قرار داده است.

در قم مساجد زیادی به نام امام حسن مجتبی (ع) بنا شده‌اند. اما وقتی نام و سراغی از مسجد امام حسن مجتبی (ع)، بگیریم در وهله اول یک‌نام به ذهن متبادر می‌شود؛ مسجدی با صفا، با گنبد و گلدسته‌ای افراشته که در درگاه ورودی خود قبری را نیز جای داده است؛ مزار حاج یداله رجبیان، خیر نیک اندیش و واقف مسجد.

مسجد مورد اشاره، مسجدی است که محل تجمع و استقبال عظیم مردم و مراجع و علمای قم از امام خمینی (ره) در بدو ورود ایشان به شهر قم پس از پانزده سال دوری از ایران بوده و امام خمینی(ره)، اولین ملاقات خود را با مراجع طراز اول قم در این‌مسجد انجام دادند.

اما ساخت این مسجد و تشرف یک معلم قرآن به نام حاج احمد عسکری، داستانی شنیدنی است که این‌مسجد را شهره کرده و شرف این مسجد را فزونی بخشیده است.

در قسمتی از رمان «عهد دل» آمده است:

اقامه بستم به نیت دو رکعت نماز حضرت قائم روحی فدا

الفاظ را بی اختیار و با سوز و گداز می گفتم؛ فکر اینکه ممکن است آن سید حضرت بوده باشد چنان بی قرارم کرده بود که بی اختیار اشکم جاری شد و به ناله و فغان افتادم عبارت «الوعده وفا» در ذهنم تکرار می شد به سجده رفتم برای ذکر صلوات، که احساس کردم پشت گردن و پهلویم داغ شد و قلبم به چنان تپشی افتاد که نفسم گرفت؛ موجی از گرما و بوی خوش کنارم به جنبش آمد.کسی نشست. سر از سجده بلند نکردم، اما بی اختیار صلوات را بلند گفتم. صدای آشنا گفت:آقای عسگری! سلام علیکم «الوعده وفا»

این‌کتاب با ۸۴ صفحه و قیمت ۱۴ هزار تومان منتشر شده است.

اخبار مرتبط

رسانه ملی بزرگ‌ترین همایش «شعر و موسیقی» را برگزار می‌کند

ویدئو/ حاج حسین یکتا: نیازمند ایجاد ستاد مرکزی مردم نهاد در مبحث اربعین هستیم

جهان بیشتر از هر زمانی نیازمند پایبندی به حق و عدالت حسین (ع) است

0 نظر

ارسال نظر

capcha