فضای مجازی را چگونه در خدمت دانش آموزان بیاوریم؟

فضای مجازی را چگونه در خدمت دانش آموزان بیاوریم؟

به گزارش سراج24؛ علی دهنوی مدیر اجرایی طرح ملی شتاب در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس درباره دوره‌های آموزشی تولید اپلیکیشن و داستان تعاملی ویژه معلمین و دانش آموزان مدارس سازمان سما که توسط سازمان فضای مجازی سراج برگزار می‌شود، گفت: این دوره آموزشی که با همکاری معاونت فرهنگی و تربیت بدنی مدارس سازمان سما از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است با هدف شناسایی، استعدادیابی و توانمندسازی دانش آموزان در حوزه اپلیکیشن برنامه ریزی و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این دوره آموزشی حدود ۵ هزار نفر از معلمین و دانش آموزان مدارس سما شرکت کرده‌اند که پس از اتمام این دوره قادر به تولید اپلیکیشن و داستان‌های تعاملی در حوزه نرم‌افزارهای موبایلی خواهند بود.

دهنوی با بیان اینکه این دوره آموزشی در دو سطح معلمان و دانش آموزان برگزار می‌شود، اضافه کرد: فراگیران پس از گذراندن این دوره می توانند از طریق سامانه خوش پلاس اقدام به تولید اپلیکیشن و داستان تعاملی نمایند و همچنین پس از این دوره نیز   توسط مربیان و شتاب یاران طرح ملی شتاب در سراسر کشور پشتیبانی و راهنمایی می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه معلمان پس از گذراندن این دوره آموزشی قادر به آموزش دادن دانش آموزان خواهند بود، تصریح کرد: آموزگاران هنر،ادبیات، فناوری و کار آفرینی در مدارس سما پس از این دوره می توانند دانش آموزان را در زمینه ایده پردازی و ساخت نرم‌افزارهای دیجیتال آموزش و راهنمایی نمایند و آنها را ترغیب به ساخت و عملی کردن ایده های خود نمایند.

مدیر اجرایی طرح ملی شتاب عنوان کرد: با توجه به اینکه امروزه نوجوانان و جوانان با اپلیکیشن‌ها و بازی‌های فراوانی روبرو هستند، تلاش داریم تا در سال جاری با همکاری مدارس سازمان سما برنامه‌های جامع دیگری را نیز اجرا کنیم و دانش آموزان را از نقش مصرف کننده اپلیکیشن و و بازی‌های دیجیتال به تولید کننده آنها تبدیل نماییم.

وی در پایان با اشاره به حمایت‌های حجت الاسلام معتمدی و خانم جوانشیر مدیران مدارس سازمان سما از این طرح آموزشی، عنوان کرد: دغدغه تربیت نسل جوان و نوجوان در عرصه‌های نوین علمی خوشبختانه در میان برخی از مدیران آموزشی و فرهنگی به وجود آمده است که می تواند نویدبخش نسلی به روز و مترقی در آینده باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پیام تسلیت سازمان فضای مجازی سراج به مناسبت درگذشت مرحوم محمدحسین فرج‌نژاد

کارگاه آموزشی کودک، مهارت، زندگی

نشست فعالان فضای مجازی حوزه زنان و حماسه برگزار شد/ رونمایی از کتاب مقاومت زنان دشت آزادگان +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha