پرونده ویژه کرمان خبر با موضوع انتخابات در گفتگو با رئیس ائتلاف وحدت استان کرمان‌؛

با انتخاب رئیس جمهور انقلابی عمده مشکلات کشور کمتر خواهد شد

با انتخاب رئیس جمهور انقلابی عمده مشکلات کشور کمتر خواهد شد

به گزارش سراج24؛ در گفت و گوی ویژه "بسته خبری انتخاباتی کرمان خبر" با "حجت الاسلام و المسلمین عرب پور" گفت و گوی مختصری داشتیم که توجه شما مخاطبان ارجمند را در ادامه به آن جلب می کنیم:

*لطفا بفرمایید معیار "کاندید اصلح" از دیدگاه شماچیست؟

- تمام نامزدهای انتخاباتی طبعا شرایط ویژه قانونی را داراهستند، اما یک سری ویژگی های اخلاقی و عملیاتی نیز لازم است که به نظر من هرچه ایمان و تقوای نامزد انتخاباتی بیشتر باشد، قطعا گزینه مناسب تری برای رای دهندگان خواهد بود.

* لطفا در مورد رابطه تقوا با کارآمدی نامزدهای انتخاباتی بیشتر توضیح بفرمایید.

_ به طور واضح ،داشتن ایمان و تقوا مسئولیت پذیری افراد را بالاتر می برد و افراد با ایمان معمولا وظیفه شناس تر هستند و حق الناس را بیشتر مدنظر دارند ؛ البته کار علمی در کنار داشتن روحیه جهادی و انقلابی نیز لازم و در حل مشکلات کشور موثرخواهد بود.

*نظر شما در خصوص مقوله "جوانگرایی" چیست؟ آیا با اینکه تمام امور به جوانان سپرده شود موافقید؟

-  جوانگرایی در تفسیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) دقیق و کامل است و همان طور که ایشان فرمودند منظور از جوانگرایی کنار گذاشتن مدیران باتجربه و موفق نیست بلکه جوانگرایی به این معناست که از تجربه مدیران ولو با سن بالاتر از حدود سنی جوانی استفاده شود و آنها با جوانان همراه شوند و تجربیات سودمند خود را به آنان منتقل کنند تا مدیران جوان موفقی پرورش یابند . در واقع با آمیختن فکر نو جوانان و تجربه مدیران است که می توان برای حل مشکلات کشور راه حل پیدا کرد و به پیشرفت سرعت بخشید و اساسا حذف یکی از این دو یعنی جوانان و یا مدیران با تجربه، غلط و زیان آور است.

* با وجود اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داریم شما وضعیت اصولگرایان  را در استان کرمان و به طورکلی در کشور چطور ارزیابی می کنید؟

- بحمدلله شاهد وحدت بین نیروهای اصولگرا هستیم و در "شورای ائتلاف "و "شورای وحدت " کرمان که دارای افراد ارزشی ، دغدغه مند و انقلابی هستند شاهد تعامل و همگرایی مطلوبی هستیم.

*به عنوان سوال پایانی لطفا بفرمایید با وجود وحدت پیش آمده آیا این حزب را در انتخابات پیش رو موفق می بینید؟

- هم در کرمان و هم در سطح کشور بارها پیش آمده که با کنار رفتن اختلافات و ایجاد وحدت و همدلی موفقیت های چشمگیری به دست آمده و اکنون هم که نیروهای ولایی و ارزشی معتقد هستند با انتخاب رئیس جمهور انقلابی عمده مشکلات کشور خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی کمتر خواهد شد شایسته است وحدت خود را تا پایان رقابت انتخاباتی حفظ و برای رسیدن به یک کاندید واحد همفکری کنند تا به حول  قوه الهی پیروزی در سایه وحدت محقق شود.

 پرونده ویژه پایگاه خبری "کرمان خبر" با موضوع انتخابات در خصوص انتخاب اصلح و معیار های آن با عنوان انتخاب اصلح، در گفتگو با فعالان و کارشناسان حوزه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... است که به ابعاد مختلف این موضع پرداخته می شود.

اخبار مرتبط

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

تشکر آیت‌الله جنتی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha