شرکت ۱۴۹ حافظ قرآن در شانزدهمین دوره آزمون تخصصی قرآن در کرمانشاه

شرکت ۱۴۹ حافظ قرآن در شانزدهمین دوره آزمون تخصصی قرآن در کرمانشاه

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید هادی شاه محمدی اظهار کرد: شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه با شرکت ۱۴۹ حافظ قرآن کرمانشاهی برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به درخواست فراوان حافظان قرآن شهرستان‌ها مبنی بر افزایش تعداد حوزه‌های امتحانی در سال‌جاری این آزمون با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ۸۶ حوزه امتحانی برگزار برگزار خواهد شد که استان کرمانشاه تنها دارای یک حوزه امتحانی است.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: شرکت کنندگان می‌توانند از تاریخ ۱۸ الی ۳۰ اردیبهشت نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک الزامی است.

شاه محمدی با اشاره به اینکه هشت هزار و ۹۶ نفر برای شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک قرآن در کل کشور ثبت نام کرده‌اند، گفت: در استان کرمانشاه ۱۴۹ حافظ قرآن کریم برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده‌اند که شهرستان کرمانشاه با ۸۱ نفر و جوانرود با ۱۳ نفر و پاوه با ۱۳ نفر دارای بیشترین تعداد ثبت نامی هستند.

وی بیان کرد: در این آزمون حافظان قرآن ۱۰ جز باید به ۵۰ سوال، ۲۰ جز به ۱۰۰ سوال و حافظان کل قرآن کریم به ۱۵۰ سوال در مدت زمان مشخص شده پاسخ دهند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: کوچک‌ترین حافظ شرکت کننده دارای ۱۳ سال سن و مسن‌ترین حافظ دارای ۶۱ سال سن هستند.

اخبار مرتبط

مسجد جامع کرمانشاه میزبان نمازگزاران عید قربان

جمع‌آوری ۴۰۰ میلیون تومانی نذورات عید قربان در کرمانشاه

۱۱۱ مسجد شهر کرمانشاه میزبان دعای عرفه امسال

0 نظر

ارسال نظر

capcha