۲۵۰۰ عالم شیعه و سنی در ماه مهمانی خدا برسر یک سفره می‌نشینند

۲۵۰۰ عالم شیعه و سنی در ماه مهمانی خدا برسر یک سفره می‌نشینند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد تقی سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی درباره «افطاری‌های وحدت و مقاومت» در مناطق تلفیقی اظهار داشت: سلسله برنامه‌های افطاری وحدت و مقاومت در ۱۰۰ نقطه از شهرهای تلفیقی کشور و با حضور ۲۵۰۰ عالم برجسته محلی اهل تسنن و شیعه در حال برگزاری است.

وی ضمن بیان این نکته که اکثر افراد حاضر در این برنامه‌ها از علمای اهل تسنن هستند ادامه داد: این برنامه‌ها قبل از اذان مغرب شروع و با صحبت افراد شرکت‌کننده با موضوع مقاومت ادامه پیداکرده و سپس با برگزاری نماز جماعت وحدت و افطار ادامه پیدا می‌کند.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در توضیح هدف از برگزاری این برنامه اظهار داشت: این برنامه اولاً باهدف انس و الفت هرچه بیشتر میان علما و بزرگان اهل تسنن و تشیع در مناطق مختلف کشور و در شهرهای تلفیقی اجرا می‌شود و بعدازآن هم‌فکری و گفت‌وگو حول محور فلسطین، قدس، استکبارستیزی و مسائل مربوط به مقاومت مسلمانان را دنبال خواهد کرد.

حجت‌الاسلام سیفایی در توضیح تعداد افراد شرکت‌کننده در این برنامه تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هر برنامه حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر شرکت کرده در ۱۰۰ برنامه افطاری وحدت و مقاومت حدوداً میزبان دو هزار و ۵۰۰ نفر از علمای اهل تسنن و تشیع خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها به‌منظور استفاده هر چه‌بهتر از فرصت ماه مبارک رمضان و برکات این ماه در تحکیم وحدت میان اهل تسنن و تشیع و همچنین ترویج گفتمان مقاومت میان مسلمانان برگزارشده است.

اخبار مرتبط

دستورات اژه ای در راستای کاهش هزینه‌های دادرسی مردم

نظارت ویژه سازمان بازرسی بر اجرای قانون جوانی جمعیت

قرار است تمدن نوینی ایجاد کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha