امیر سیاری: «جهاد خودکفایی» رشته‌های وابستگی به خارج را قطع کرد

امیر سیاری: «جهاد خودکفایی» رشته‌های وابستگی به خارج را قطع کرد

به گزارش سراج24؛ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (یک‌شنبه) در آیین رونمایی از دستاوردهای سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش، اظهار داشت: نیروی زمینی در ماجراهای پیش از آغاز جنگ مانند غائله ضدانقلاب در غرب کشور، حضور فعال داشت و از طرف دیگر برخی عناصر با سر دادن شعارهایی مانند ارتش بی طبقه توحیدی، دنبال این بودند که ارتش را بعنوان یک سپر از انقلاب بگیرند.

وی افزود: نیروی زمینی‌ در جنگ از نیروی انسانی و تجهیزات خود به خوبی بهره برد و با بهره‌برداری از این برجستگی‌ها توانست محدودیت‌هایی که برایش پیش آمده بود را از بین ببرد.

امیر سیاری با تاکید بر ضرورت نگهداری تجهیزات، گفت: با تشکیل جهاد خودکفایی، با ساخت قطعات کوچک و بعد سامانه های عمده، حرکت شروع شد و به جلو آمدیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: یک ارتش توانمند و خوداتکا و خودکفا آن است که بتواند نیروی انسانی و تجهیزات خود را در داخل کشور خودش تأمین کند و رشته‌های وابستگی به بیرون را قطع کند و این کار را جهادهای خودکفایی انجام دادند و این رشته‌های وابستگی توسط این سازمان قطع شد.

وی با بیان اینکه در راه قطع وابستگی گلوگاه‌ها را یکی پس از دیگری از بین می‌بریم، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های داخل کشور، شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندی‌های داخلی زمینه‌ساز تحقق پیروزی‌ها است.

امیر سیاری با تاکید بر ضرورت داشتن برنامه برای مقابله با تهدیدات آینده، عنوان کرد: سامانه فرماندهی نیروی زمینی ارتش امروز متوجه تهدیدات آینده هستند؛ یعنی به موفقیت‌های گذشته بسنده نمی‌کنند و به تهدیدات آینده توجه دارند. ابعاد تهدیدات آینده متفاوت است و تجهیزات مورد نیاز و صحنه آن نیز متفاوت است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: اولین لازمه نگاه به تهدیدات آینده، چابک‌سازی سازمان است که در نیروی زمینی این تغییر انجام شده است و به دنبال آن تجهیزات نیز به فراخور ماموریت‌های تعریف شده در اختیار یگان‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش نیروی زمینی ارتش در سال گذشته، خاطرنشان کرد: حرکتی که قبل از عید در سواحل مکران انجام شد و تحرک و چابک بودن تیپ هوابرد را به نمایش گذاشت، نمونه‌ای از آمادگی در برابر تهدیدات آینده است که این آمادگی را به همه نشان داد و اثر خود را هم در جامعه جهانی گذاشت.

امیر سیاری در پایان تاکید کرد: هر دشمنی می‌داند که اگر بخواهد اقدامی علیه ما داشته باشد، همان اقدامی را که سال قبل در رزمایش‌ها انجام دادیم را در برابر او انجام خواهیم داد.

اخبار مرتبط

دفع حمله دزدان دریایی خلیج عدن توسط تکاوران دریایی ارتش

هشدار فرمانده‌کل ارتش نسبت به راهبرد دشمنان برای ایجاد یأس در جامعه‌/ جوانان ‌پیشگام در شکستن حصارهای ناامیدی باشند

در منطقه حرف‌های زیادی در حوزه پهپادی برای گفتن داریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha