جامعه زینب (س) مولود انقلاب است

جامعه زینب (س) مولود انقلاب است

به گزارش سراج24 ،اعظم حاجی عباسی در مراسم معارفه نرجس نیازمند به عنوان دبیر حزب جامعه حزینب (س) در قم که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به اینکه حضرت معصومه (س) الگویی برای زنان قم است، اظهارکرد: حضرت معصومه (س) بانویی بود که با هجرت معنادار و عظیم خود برای حمایت از ولی زمان و تقویت مسئله رهبری نقش آفرینی کرد.

وی با بیان اینکه حضرت معصومه (س) یکی از شخصیت های موثر در تاریخ بشریت به شمار می رود، تصریح کرد: این بانو علاوه بر پرداختن به امور معنوی که معلم و مفسر قرآن است در افشاگری از ظلم و جور حکومت وقت و به لحاظ روحیات مبارزاتی ، شجاعت و آزادگی  شباهت بسیار زیادی به حضرت زینب (س) دارد.

دبیرکل جامعه زینب (س) اضافه کرد: حضرت معصومه (س) به لحاظ جنبه شخصیتی و فردی توانست به درجات بالای ایمانی دست یابد و در جرگه انسانهای کامل قرار بگیرد و همچنین در عرصه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از تاثیرگذارترین بانوان تاریخ اسلام به شمار می رود که با هجرت تمدن سازانه خود شهر قم را به موثرترین کانون تحولات تاریخی تبدیل کرد.

وی با یادآوری حساسیت فعالیت سیاسی و مذهبی خواهران زینبی در شهر قم گفت: یکی از شاخصه های اعضای جامعه زینب (س) با الگوگیری از زینب کبری (س) آزادگی است و خواهران عزیز شهر قم مسئولیت سنگین تری به عهده دارند.

حاجی عباسی در ادامه با بیان اینکه تشکیل احزاب زنان در جمهوری اسلامی ایران از تفکر حضرت امام به حضور فعال و موثر زنان در عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی نشات گرفته است، تصریح کرد: اندیشه شهید بهشتی (ره) نیز نسبت به نیاز جامعه مدنی و  دموکراسی به حضور پر رنگ احزاب و فعالیتهای تشکیلاتی بوده است.

وی با تاکید براینکه شهید بهشتی(ره) توجه ویژه ای به تشکیل حزب زنان بطور مستقل داشتند، گفت: حمایت های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و همچنین تاکید شهید بهشتی (ره) برای تشکیل حزبی با محوریت و مدیریت زنانه بود که در شکل گیری حزب جامعه زینب تاثیر بسزایی داشت .

دبیرکل جامعه زینب (س) با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی برحضور زنان در جامعه گفت: «هر که زنان را تشویق به کنار کشیدن از فعالیتهای اجتماعی نماید، هم به زن، هم به آرمانهای اجتماعی اسلام خیانت کرده است».

وی بیان کرد: پس از گذشت حدود چهار دهه از تشکیل جامعه زینب(س) که نخستین حزب زنان در نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود افتخار داریم که راه بنیانگذار این تشکیلات را ادامه دهیم و با کادرسازی و جذب نیروهای مستعد جوان که علاقه مند به فعالیت های حزبی هستند با همراهی و همدلی و همگرایی در جهت نخبه پروری، مدیر پروری ، جانشین پروری و توانمندسازی زنان در امور مختلف آینده ای درخشان را برای این تشکیلات و کشور عزیزمان رقم بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با بهره بردن از رهنمودهای امام راحل و منویات رهبر معظم انقلاب برای حفظ این امانت کوشا باشیم و همگام با بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر حفظ و حراست از آرمان‌های انقلاب و با بهره گیری از تجربیات گذشته و تقویت نقاط مثبت و بر طرف کردن ضعف ها اهداف بیانگذار این مجموعه را دنبال کنیم.

اخبار مرتبط

تقدیر از 42 سال خدمت صادقانه آیت‌الله شاهچراغی

بیانیه گام دوم، بهترین نقشه راه عملی انقلاب اسلامی است

کل منطقه اسلامی؛ میدان سربرافراشتن مقاومت در مقابل شرارت‌های آمریکا و همراهانش

0 نظر

ارسال نظر

capcha