پذیرش در حوزه علمیه خواهران ایلام تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد

پذیرش در حوزه علمیه خواهران ایلام تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد

به گزارش سراج24، فاطمه رستمی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار کرد: حوزه علمیه خواهر در استان ایلام دارای ۶ مدرسه است و هم اکنون پذیرش در حوزه علمیه خواهران ایلام در مقطع عمومی تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی بیان کرد: پذیرش به صورت مجازی و حضوری در مراکز حوزه علمیه استان انجام می‌شود و تاکنون ۱۵۰ نفر موفق به ثبت نام شده‌اند.

رستمی با اشاره به اینکه حداقل معدل ۱۲، حداکثر ۴۰ سال سن همراه با آزمون کتبی و مصاحبه علمی برای ورود به حوزه علمیه خواهران ضروری است، افزود: تربیت بانوان عالم، مومن، بصیر، انقلابی، آگاه و وظیفه شناس و پاسداری از تحکیم و تعالی خانواده از اهداف تشکیل حوزه‌های علمیه خواهران است.

وی به دیگر اهداف پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه ایلام اشاره و بیان کرد: تربیت بانوان متخصص و کارآمد در راستای تحقق رسالت و ماموریت حوزه‌های علمیه با هدف ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی در سطوح مختلف، تعلیم و تربیت در حوزه علمیه و سایر جوامع علمی و فرهنگی، تحقیق، پژوهش، نظریه پردازی و اجتهاد در عرصه علوم اسلامی و انسانی، راهنمایی و مشاوره در عرصه‌های خانوادگی، اجتماعی، مدیریت و راهبری مراکز علمی فرهنگی آموزشی از جمله این اهداف است.

وی گفت: ۹۰۰ نفر تاکنون در حوزه‌های علمیه خواهران استان ایلام فارغ التحصیل شده‌اند.

اخبار مرتبط

همکاری مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و حوزه هنری لرستان

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

روحانیون در طرح شهید سلیمانی حضور پررنگی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha