انحلال «حشد شعبی»، عراق را به طعمه‌ای برای تروریسم تبدیل می‌کند

انحلال «حشد شعبی»، عراق را به طعمه‌ای برای تروریسم تبدیل می‌کند

به گزارش سراج24 به نقل از المعلومه، «احمد عبدالساده» کارشناس و تحلیلگر مسائل عراق به تلاش های برخی برای انحلال گروه مقاومتی حشد شعبی واکنش نشان داد. در همین ارتباط، وی اعلام کرد: انحلال حشد شعبی به معنای پایان قدرت نظامی عراق است.

بر اساس این گزارش، این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی عراق همچنین افزود: انحلال حشد شعبی موجب می شود تا عراق به طعمه ای برای تروریسمِ تکفیری تبدیل گردد. بنابراین، چنین پروژه‌ای تبعات خطرناکی دارد.

پیشتر نیز دیگر شخصیت های عراقی به پروژه انحلال حشد شعبی واکنش نشان داده بودند. در همین ارتباط، «حسن فدعم الجنابی» نماینده پارلمان عراق در واکنش به برخی فرافکنی‌ها علیه حشد شعبی توسط شخصیت‌ها و سیاستمداران عراقی، تأکید کرد: حشد شعبی جزئی جدایی ناپذیر از نیروهای دفاعی عراق محسوب می‌شود.

این نماینده پارلمان عراق در ادامه یادآور شد: پر واضح است که حشد شعبی هیچ ارتباطی به آنچه که سیاستمداران درباره نیروهای دولتی و فرادولتی مطرح می‌کنند، ندارد. این واقعیتی است که همگان باید آن را بپذیرند.

حسن فدعم الجنابی در ادامه اظهارات خود درخصوص حشد شعبی تصریح کرد: برخی سیاستمداران و احزاب و جریان‌های سیاسی برای برهم زدن اوضاع در عراق تلاش می‌کنند و به همین دلیل مسیر فرافکنی علیه حشد شعبی را در پیش گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

حشد شعبی یک طرح تروریستی را در شهر مقدس سامراء خنثی کرد

جرم انگاری عادی سازی بیانگر حمایت از آرمان فلسطین است

فضای سیاسی عراق مثل هوای آن توفانی است؛ آیا نیروهای شیعی به درگیری خیابانی کشیده می شوند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha