المان شهدای خلبان در ۵ شهر مازندران احداث می شود

المان شهدای خلبان در ۵ شهر مازندران احداث می شود

به گزارش سراج24، سردار عبدالله ملکی در اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سال ۱۴۰۰ که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر مبنای تجارب و عملکرد خوبی که بنیاد مرکز و ادارات کل استان‌ها در راستای چهلمین سالگرد دفاع مقدس داشتند دستورالعمل سال ۱۴۰۰ را تدوین و در اختیار استان‌ها قرار داد.

وی افزود: استان مازندران در چهلمین سال دفاع مقدس با اجرای بیش از ۲۰ هزار برنامه موفق عمل کرد و امسال نیز برنامه‌ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان اجرا خواهد شد.

سردار ملکی ادامه داد: تولید فیلم، مستند فاخر، برنامه‌های موسیقی و ارکستر ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید در دستور کار ما قرار دارد.

این مسئول همچنین از تدوین و تولید کتاب شهدای ادارات استان خبر داد و گفت: این امر با تأمین اعتبار از سوی ادارات محقق خواهد شد.

سردار ملکی همچنین از تشکیل دفتر حفظ آثار دفاع مقدس در ادارات کل خبر داد و گفت: مسئولین دفاتر با حکم مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بکارگیری می‌شوند.

وی از مشارکت ادارات در تکمیل و تسریع ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: کلنگ فاز سه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با عنوان مازندران در گذر تاریخ (پارک پایداری) ۱۰ اردیبهشت همزمان با سالروز عملیات بیت المقدس در زمین ۶ هزار هکتاری با حضور استاندار و مسئولان به زمین زده می‌شود و فضای پارک در نیمه اول ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

این مسئول با اشاره به ساخت یادمان شهدای هفت‌تپه و بازدید استاندار مازندران و مدیران کل و فرمانده سپاه کربلا از این مکان در اواخر سال گذشته گفت: با توجه با مشکلات و کمبودهای موجود تصمیماتی گرفته شد و قرار است در هفته‌های آینده یک گروه جهادی ۴۰ نفره برای کمک به ساخت یادمان در این مکان حضور پیدا کنند.

وی همچنین از همکاری و مشارکت دستگاه‌های مربوطه برای ساخت این یادمان خبر داد و گفت: قرار است به دستور استاندار برای تکمیل یادمان شهدای گمنام هفت‌تپه ۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه استان در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شود.

این مسئول همچنین از برگزاری ویژه‌برنامه «اردیبهشت مقاومت» از دهم تا هفدهم اردیبهشت در استان خبر داد و گفت: در این راستا سپاه کربلا دستورالعمل را به نواحی ابلاغ کرده است و گرامیداشت پنجمین سالگرد حماسه سازان خان‌طومان با توجه به شرایط کرونایی برگزار خواهد شد.

وی از تشکیل ستاد مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت به ریاست استاندار مازندران در استان خبر داد و گفت: در این راستا برنامه‌های سوم خرداد و مناسبت‌های خاص در قالب ۱۵ کمیته استانی اجرا خواهد شد و این ستاد در سطح شهرستان نیز با همین تعداد کمیته به ریاست فرماندار و دبیری سپاه ناحیه به اجرای برنامه می‌پردازد.

سردار ملکی همچنین از احداث و ساخت المان ۵ تن از خلبانان شهید خلعتبری در رامسر، شهید قاسمی در آمل، شهید ابوالحسنی در بابل، شهید برات نمایان در ساری و شهید فرزین در نکا به همت شهرداری و شورای اسلامی شهرها خبر داد.

اخبار مرتبط

توزیع ۲۸ هزار بسته معیشتی موقوفات بین عزاداران حسینی در مازندران

آغاز رزمایش شمیم حسینی و طرح مهر تحصیلی در مازندران

کمبود داروی درمان قارچ سیاه در مازندران

0 نظر

ارسال نظر

capcha