المان شهدای خلبان در ۵ شهر مازندران احداث می شود

المان شهدای خلبان در ۵ شهر مازندران احداث می شود

به گزارش سراج24، سردار عبدالله ملکی در اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سال ۱۴۰۰ که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر مبنای تجارب و عملکرد خوبی که بنیاد مرکز و ادارات کل استان‌ها در راستای چهلمین سالگرد دفاع مقدس داشتند دستورالعمل سال ۱۴۰۰ را تدوین و در اختیار استان‌ها قرار داد.

وی افزود: استان مازندران در چهلمین سال دفاع مقدس با اجرای بیش از ۲۰ هزار برنامه موفق عمل کرد و امسال نیز برنامه‌ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان اجرا خواهد شد.

سردار ملکی ادامه داد: تولید فیلم، مستند فاخر، برنامه‌های موسیقی و ارکستر ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید در دستور کار ما قرار دارد.

این مسئول همچنین از تدوین و تولید کتاب شهدای ادارات استان خبر داد و گفت: این امر با تأمین اعتبار از سوی ادارات محقق خواهد شد.

سردار ملکی همچنین از تشکیل دفتر حفظ آثار دفاع مقدس در ادارات کل خبر داد و گفت: مسئولین دفاتر با حکم مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بکارگیری می‌شوند.

وی از مشارکت ادارات در تکمیل و تسریع ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: کلنگ فاز سه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با عنوان مازندران در گذر تاریخ (پارک پایداری) ۱۰ اردیبهشت همزمان با سالروز عملیات بیت المقدس در زمین ۶ هزار هکتاری با حضور استاندار و مسئولان به زمین زده می‌شود و فضای پارک در نیمه اول ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

این مسئول با اشاره به ساخت یادمان شهدای هفت‌تپه و بازدید استاندار مازندران و مدیران کل و فرمانده سپاه کربلا از این مکان در اواخر سال گذشته گفت: با توجه با مشکلات و کمبودهای موجود تصمیماتی گرفته شد و قرار است در هفته‌های آینده یک گروه جهادی ۴۰ نفره برای کمک به ساخت یادمان در این مکان حضور پیدا کنند.

وی همچنین از همکاری و مشارکت دستگاه‌های مربوطه برای ساخت این یادمان خبر داد و گفت: قرار است به دستور استاندار برای تکمیل یادمان شهدای گمنام هفت‌تپه ۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه استان در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شود.

این مسئول همچنین از برگزاری ویژه‌برنامه «اردیبهشت مقاومت» از دهم تا هفدهم اردیبهشت در استان خبر داد و گفت: در این راستا سپاه کربلا دستورالعمل را به نواحی ابلاغ کرده است و گرامیداشت پنجمین سالگرد حماسه سازان خان‌طومان با توجه به شرایط کرونایی برگزار خواهد شد.

وی از تشکیل ستاد مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت به ریاست استاندار مازندران در استان خبر داد و گفت: در این راستا برنامه‌های سوم خرداد و مناسبت‌های خاص در قالب ۱۵ کمیته استانی اجرا خواهد شد و این ستاد در سطح شهرستان نیز با همین تعداد کمیته به ریاست فرماندار و دبیری سپاه ناحیه به اجرای برنامه می‌پردازد.

سردار ملکی همچنین از احداث و ساخت المان ۵ تن از خلبانان شهید خلعتبری در رامسر، شهید قاسمی در آمل، شهید ابوالحسنی در بابل، شهید برات نمایان در ساری و شهید فرزین در نکا به همت شهرداری و شورای اسلامی شهرها خبر داد.

اخبار مرتبط

مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم مازندران در انتخابات

آمادگی شبکه تبلیغی مازندران برای نظارت بر روند برپایی انتخابات

انتخابات پرشور قوام بخش پایه های اقتدار ایران اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha