تل‌آویو روابط با امارات و بحرین را گسترش می‌دهد

تل‌آویو روابط با امارات و بحرین را گسترش می‌دهد

به گزارش سراج24، «زوی حفتز» فرستاده وزیر خارجه ویژه رژیم صهیونیستی درکشورهای حاشیه خلیج فارس با «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات دیدار کرد.

در این دیدار که در مقر وزارت خارجه امارات در ابوظبی برگزار شد، روابط دوجانبه در سایه توافق سازش ابراهام که سال گذشته بین امارات و رژیم صهیونیستی امضا شد، مورد بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری امارات (وام) با اعلام این خبر گزارش کرد که دو طرف راهکارهای تقویت همکاری مشترک بین امارات و رژیم صهیونیستی در زمینه‌های مختلف از جمله بهداشتی، اقتصاید، تجاری، سرمایه‌گذاری و گردشگری را بررسی کردند.

همکاری امارات و رژیم صهیونیستی در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا و راهکاری حمایت از تلاش‌های جهانی برای تضمین ارسال واکسن به تمامی کشورها، از دیگر محورهای گفت‌وگوی دو طرف بود.

از سوی دیگر وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی «عبداللطیف الزیانی» وزیر خارجه این کشور با «گابی اشکنازی» همتای صهیونیست او خبر داد.

دو طرف در این تماس تلفنی، تلاش‌های صورت گرفته برای تقویت روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف و پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه برقراری روابط سازنده و تحقق منافع مشترک را بررسی کردند.

اخبار مرتبط

راهپیمایی صدها بحرینی در اعلام همبستگی با آیت الله عیسی قاسم

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی فردا عازم بحرین می‌شود

درخواست تل‌آویو از 4 کشور برای میانجیگری در تبادل اسرا

0 نظر

ارسال نظر

capcha