قرنطینه خانگی در استان اردبیل به ۲۵هزار نفر افزایش یافت

قرنطینه خانگی در استان اردبیل به ۲۵هزار نفر افزایش یافت

به گزارش سراج24، اکبر بهنام جو صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت کنترل بیماری کرونا اظهار کرد: بیش از ۲۵هزار نفر در استان اردبیل دارای تست مثبت کرونایی و وضعیت مشکوک در منازل خود قرنطینه شده‌اند.

وی افزود: تنها در شهرستان اردبیل بیش از ۱۸هزار نفر دارای تست مثبت یا مشکوک مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد که با هماهنگی مراکز بهداشتی و پایگاه‌های سلامت تحت مراقبت خانگی قرار گرفته‌اند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مدیریت قرنطینه در منازل یکی از ضروریات است تاکید کرد: برای کاهش میزان مبتلایان و قطع زنجیره کرونا باید کیفیت زندگی افرادی که در منازل خود بستری هستند بهبود یافته و روزانه از طریق مراکز بهداشتی و اعضای پایگاه‌های مقاومت وضعیت آنها پیگیری شود.

وی بیان کرد: صدا سیمای مرکز اردبیل و رسانه‌های استان در آموزش چگونگی مراقبت از افراد قرنطینه شده فیلم‌هایی تهیه کرده‌اند که نحوه مراقبت آموزش داده شود تا از اپیدمی این ویروس به‌شکل خانوادگی جلوگیری شود.

بهنام‌جو با اشاره به اینکه بیش‌ترین مبتلاشدگان در سطح شهرستان اردبیل مستقر هستند، تصریح کرد: برای رسیدگی به وضعیت این افراد در ۳۵۰ پایگاه محلی ۵ نفر جهت پیگیری وضعیت افراد در خانه‌ها و تحویل بسته‌های معیشتی همچنین در صورت نیاز انتقال افراد به بیمارستان‌ها انتخاب می‌شوند تا هر روز از وضعیت قرنطینه شده‌ها اطلاع کامل داشته باشند و افراد جدید را نیز در محلات شناسایی کنند.

بهنام جو با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با این ویروس قطع زنجیره آن است افزود: علاوه بر کارکنان دولت، مسؤولان و کادر پزشکی، مردم نیز باید با احساس مسؤولیت در قطع زنجیره این بیماری همکاری لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: خانواده‌ها نیز باید مبتلایان را تحت نظر داشته باشند تا حداقل ۱۴ روز از خانه بیرون نیایند و با کسی ارتباط برقرار نکنند تا دوران نقاهت این افراد طبق تشخیص پزشک معالج طی شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: وضعیت کرونا در تمام نقاط کشور بحرانی است البته تعداد وضعیت نارنجی شهرستان‌های استان به ۵ شهرستان افزایش یافت که قبلا دو شهرستان به رنگ نارنجی اعلام شده بود.

بهنام‌جو گفت: محدودیت مغازه‌ها و پاساژهای شلوغ و گروه‌های شغلی 2 تا 4، با همکاری نیروی انتظامی، نیروهای بهداشتی و اصناف مورد تاکید قرار گرفته و در روستاها نیز دهیاری‌ها و بهورزها این مسؤولیت را برعهده خواهند داشت.

 

اخبار مرتبط

نخستین محموله واکسن کرونا به ونزوئلا صادر شد

یک روز بدون فوتی کرونایی در لرستان

روز بدون فوتی کرونایی در اردبیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha