محلات لرستان میزبان جشنواره «مهرواره محله همدل»

محلات لرستان میزبان جشنواره «مهرواره محله همدل»

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی قدرتی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره ملی «مهرواره محله همدل» در سطح کشور همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: این طرح در استان لرستان نیز برگزار می‌شود.

طرحی برای همه محله‌ها و فعالان فرهنگی

وی با بیان اینکه کنشگران فرهنگی، امامان محله، امامان پایگاه‌های اجتماعی، هیئت‌های مذهبی در محلات و… در قالب این طرح می‌توانند فعالیت داشته باشند، عنوان کرد: در این طرح همه پای کار می آیند و یکی از مسائل و مشکلات محله خود را احصا و برای رفع آن فعال می‌شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با تاکید بر اینکه این طرح در ۱۴ حوزه اجتماعی، حقوقی، آموزشی، تربیتی، سبک زندگی اسلامی، فرهنگی و… اجرا می‌شود، گفت: در یکی از این عرصه‌ها، یکی از مشکلات محله از سوی مردم مورد پیگیری و حل قرار می‌گیرد.

چگونه ثبت‌نام کنیم؟

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به اینکه وقتی یکی از مشکلات محله از سوی مردم حل شد، می‌توانند در جشنواره ملی «مهرواره محله همدل» شرکت کنند، افزود: هر کسی که قصد دارد در این جشنواره شرکت کند، شماره یک را به ۵۰۰۰۱۷۵ باید ارسال کند.

وی، بیان داشت: بعد از ارسال پیامک، یک لینک برای فرد ارسال می‌شود که از طریق لینک، مشخصات طرحی که در محله اجرا شده باید وارد شود، در این راستا یک سامانه برای ثبت نام و راهنمایی راه اندازی شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان با تاکید بر اینکه در هر شهرستان یک کمیته داوران و ارزیابی تشکیل شده است، ادامه داد: طرح‌ها از سوی این کمیته مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

قدرتی با اشاره به اینکه در نهایت به طور مثال به ازای هر ۲۰۰ هزار نفر، یک طرح در شهرستان تأیید و سپس به کمیته استانی ارسال می‌شود، گفت: در نهایت از سوی کمیته استانی دو طرح به جشنواره ملی ارسال می‌شود.

طرحی برای ایجاد امید در بین مردم

وی با تاکید بر اینکه ۳۰ درصد از این طرح‌ها از سوی مردم از طریق روبیکا، شبکه‌های مجازی، سامانه پیامکی و… انتخاب می‌شوند، عنوان کرد: همچنین ۷۰ درصد امتیاز این طرح‌ها نیز از سوی هیئت داوران در نظر گرفته می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان، بیان داشت: تبلیغات طرح‌های منتخب در سطح ملی، از سوی صدا و سیما صورت می‌گیرد و مردم می‌توانند به طرح استان خود رأی بدهند تا منتخب شود.

حجت الاسلام قدرتی با بیان اینکه از این مرحله ۷۰ درصد امتیاز بر اساس رأی مردم و ۳۰ درصد بر اساس رأی هیئت داوران خواهد بود، ادامه داد: برای منتخب اول این طرح ۲۰۰ میلیون تومان، نفر دوم ۱۰۰ میلیون تومان و نفر سوم ۵۰ میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه به منتخبان این جشنواره تسهیلات لازم برای رفع مشکلات محله اعطا می‌شود، گفت: در سطح استان و شهرستان نیز، هر طرحی که مورد قبول واقع می‌شود، تجلیل خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان ادامه داد: هدف از اجرای این جشنواره، ایجاد امید در دل مردم است.

قدرتی با اشاره به انجام تبلیغات این جشنواره در سطح مدیران شهرستان‌ها، امامان محله، امامان پایگاه‌های اجتماعی، مبلغین و…، عنوان کرد: اولین جامعه هدف ما در این طرح جامعه مبلغین هستند اما در کنار آنها کنشگران فرهنگی نیز می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

اخبار مرتبط

دومین دوره جشنواره شعر «مباهله» برگزار می‌شود

نامزدهای ششمین دوره جشنواره خاتم معرفی شدند

آثار راه‌یافته به مرحله دوم جشنواره خاتم معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha