طبخ و توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذای افطاری درب منازل نیازمندان چهارمحال و بختیاری

طبخ و توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذای افطاری درب منازل نیازمندان چهارمحال و بختیاری

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان و در شرایط قرمز کرونایی طبعاً یکی از وظایفی که مؤمنین نسبت به یکدیگر دارند آن است که هر چه می‌توانند به نیازمندان کمک کنند و مخصوصاً از مستحبات مؤکد افطار دادن در این ماه مبارک است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در  نهضت مؤمنانه که بحمدالله از مدت‌ها قبل در استان شکل گرفته و به شکل یک قرارگاه عمل می‌کند، کمک‌های قابل توجهی انجام شده و در هر مقطعی هم توسط سپاه پاسداران که دبیر  قرارگاه است و گروه‌های جهادی و مردمی، کمیته امداد، هلال احمر، دستگاه‌های مختلف و مساجد هم در این مقطع کمک‌های قابل توجهی داشتند.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی هم که در مصلای نماز جمعه همه ساله صورت می‌گرفته، افطاری دادن است که امسال هم درپی آن برنامه، روزانه یک هزار پرس غذا پخت می‌شود و درب خانه نیازمندان و روزه‌داران توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام با تاکید بر اینکه به هیچ وجه در درون مصلی غذا توزیع نمی‌شود و ازدحامی نباید صورت بگیرد و کسی برای گرفتن غذا به مصلی نباید مراجعه کند، ادامه داد: گروه‌های جهادی، کمیته امداد و دستگاه‌های مختلف مشخص شده‌اند و غذاها را درب خانه افراد می‌برند و تقدیم می‌کنند تا نهضت مؤمنانه به حول و قوه الهی به خوبی شکل بگیرد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: من از مساجد هم تقاضا می‌کنم هر کدام به هر شکل که می‌توانند در این برنامه سهیم شوند و مؤمنین در خانه‌های خودشان غذا بپزند و به همسایگان و نیازمندان بدهند و به هر شکل که می‌توانند نهضت افطاری دادن را گسترش دهند تا خدای متعال برکات ویژه خودش را به وسیله این کارهای محسنانه بر جامعه ساری و جاری کند.

نحوه مشارکت در طرح نهضت ضیافت افطاری

حجت الاسلام و المسلمین نکونام خاطرنشان کرد: خیرین می‌توانند در این سنت حسنه سهیم باشند و بنا داریم تا آخر ماه مبارک رمضان  روزانه یک هزار پرس غذا درب منازل توزیع شود، لذا به کمک خیرین نیاز است و کسانی که می‌خواهند در این امر خوب مشارکت داشته باشند می‌توانند به دفتر امام جمعه شهرکرد مراجعه کنند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در پایان اضافه کرد:  مردم شریف استان می توانند برای مشارکت در این امر خداپسندانه، کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۱۳۵۷۱۸۸۹۰۰۹ یا شماره کارت ۶۰۳۷ - ۹۹۷۵ - ۹۹۱۴ - ۸۶۲۵  نزد بانک ملی  به نام دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد واریز کنند.

اخبار مرتبط

۳۰۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کرمانشاهی توزیع می‌شود

اجرای طرح اطعام غدیر در لرستان

ارائه رایگان خدمات توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی به نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha