آزادی ۱۵ زندانی جرائم غیر عمد از ابتدای امسال در گیلان

آزادی ۱۵ زندانی جرائم غیر عمد از ابتدای امسال در گیلان

به گزارش سراج24، رضا محمدی اصل دوشنبه در مراسم جشن مهربانی، پویش همگانی گیلان همدل، جهت آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد، اظهار کرد: در طول سال نیز شاهد مشارکت خیران برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۸۰ زندانی جرایم غیر عمد به وسیله ستاد دیه استان گیلان با مشارکت خیزان و نیکوکاران و گروه‌های جهادی و همیاری شکات آزاد شدند، گفت: میزان کل بدهی این مددجویان ۲۴۲ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان توسط شکات بخشیده شده است.

مدیر کل زندان‌های گیلان ادامه داد: ۹۴ میلیارد تومان از طریق نقدینگی مددجویان و اعسار از مراجع قضائی تأمین و مبلغ ۱۲ میلیارد تومان نیز از سوی ستاد دیه استان گیلان تأمین و پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای تاکنون ۱۵ زندانی جرایم غیر عمد آزاد با میزان بدهی ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آزاد شده‌اند، اضافه کرد: از این مبلغ ۹ میلیارد تومان توسط شکات بخشیده و مابقی نیز توسط ستاد دیه تأمین و زمینه آزادی زندانیان را فراهم کرد.

محمدی اصل به پیگیری امورات زندانیان بعد از آزادی نیز اشاره و تصریح کرد: با آموزش مهارت‌های شغلی در ایام تحمل کیفر در زندان‌ها زمینه برای اشتغالزایی زندانیان فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۰۰ زندانی از طریق مرکز مراقبت پس از خروج از زندان مشغول به کار شدند، گفت: در سال گذشته توانستیم با یاری خیرین، نهادها و گروه‌های جهادی پنج هزار و به ۲۲۱ خانواده کمک‌های نقدی و غیر نقدی پرداخت شده و همچنین هفت هزار و ۲۵۸ خانواده زندانیان تحت پوشش قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

ضرورت احیا و ترویج سنت حسنه اطعام غدیر در میان مردم

پویش «نشر خوبی‌ها» و «مهریه فاطمی» برگزار می‌شود

رئیسی: گیلان از معطل بودن ظرفیت صنعت رنج می‌برد

0 نظر

ارسال نظر

capcha