داستان جوان دهه هفتادی که برات شهادت را از حاج قاسم گرفت

داستان جوان دهه هفتادی که برات شهادت را از حاج قاسم گرفت

به گزارش سراج24؛ گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی دو اثر با محوریت شهدای سلامت و جهادگران فعال در این حوزه منتشر خواهد کرد. شهید مصطفی علی‌دادی، از شهدای مدافع سلامت، سوژه یکی از این آثار است. این کتاب دربردارنده خاطراتی از این شهید بزرگوار است که به همت گروه نویسندگان تدوین شده و تا پایان بهار امسال منتشر خواهد شد.

فعالیت جهادی در ایام شیوع ویروس کرونا رنگ و بوی دیگری دارد. در روزهایی که بسیاری از مردم جهان از ترس این ویروس ناشناخته، در خانه‌های خود مانده بودند، افرادی حاضر شدند که داوطلبانه در این راه قدم برداشته و با حضور در بیمارستان‌ها یا مساجد و هیئت‌ها، گرهی از این کار باز کنند.

شهید مصطفی علی‌دادی از جمله شهدای سلامت بود که در این راه به شهادت رسید. او آخرین قدم‌ها را در دهه سوم زندگی‌اش در عرصه‌ای برداشت که نفس‌های بی‌شماری به شماره افتاده بود. 

شهید علی‌دادی در حالی در روز 27 مهر 99 به عنوان شهید مدافع سلامت به درجه رفیع رسید که تنها چند روز به تولد فرزندش باقی نمانده بود.  استوار دوم ناجا بود و در نیروی انسانی کار می‌کرد، اما  به گفته نزدیکانش پشت میز نشین نبود. 

مادر شهید روحیه او را اینطور توصیف می‌کند: مصطفی خیلی نگران سلامتی پرستاران و پزشکان بود و با توجه به حضور فعال و مداومی که در بیمارستان‌ها و اشراف دقیقی که از شرایط و فشار کاری آنان داشت، حتی در بستر بیماری و روزهای سخت حضورش در بیمارستان، بیشتر از هر زمانی نگران آنان بود و پیغام میداد برای پرستاران «بیمارستان امید» آب هویج، شیر موز و غذای گرم ببرم.

 گروهی که با نام گروه جهادی گمنام به راه انداخته بودند؛ 300 خانواده تحت پوشش را مورد حمایت قرار داده و در عمل به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با توزیع ماهیانه ارزاق و با تولید و پخش الکل و ماسک در مناطق و محلات محروم تهران در این دوره گرفتاری مردم در کرونا به یاری آنان می‌رفتند.

اخبار مرتبط

مدافع حرم «رضا صفدری» به یاران شهیدش پیوست+عکس

کتاب زندگی شهید مدافع حرم اسدالله ابراهیمی چاپ شد

حسن عبدالله‌زاده و محسن عباسی در تدمر سوریه به شهادت رسیدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha