اذعان رژیم صهیونیستی به ناراحتی از پیشرفت در مذاکرات بازگشت آمریکا به برجام

اذعان رژیم صهیونیستی به ناراحتی از پیشرفت در مذاکرات بازگشت آمریکا به برجام

به گزارش سراج24، سفیر رژیم صهیونیستی در ایالات متحده آمریکا در اظهار نظری ناراحتی خود از پیشرفت در گفت‌وگوهای وین برای بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای با ایران را نتوانست کتمان کند.

«گیلعاد اردان»، امروز شنبه در گفت‌وگو با کانال تلویزیونی ۱۲ رژیم اسرائیل گفت که این رژیم از پیشرفت در این گفت‌وگوها ناراضی است.

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا همچنین  درباره درخواست این کشور از مقامات صهیونیست در پرونده ایران اظهار بی‌اطلاعی کرد و مدعی شد که واشنگتن درخواستی از تل‌آویو نکرده است.

روزنامه تایمز اسرائیل دیروز جمعه نوشت که دولت جو بایدن از مقامات تل‌آویو خواسته درباره نقش آن‌ها در خرابکاری تأسیسات نطنز «پرحرفی» نکنند؛ چرا که به گفته این روزنامه، از نظر دولت آمریکا «این وراجی و پرحرفی برای ایالات متحده آمریکا خطرناک و مضر بوده و واین کشور را در تنگنا قرار می‌دهد».

سفیر رژیم تل‌اویو همچنین از قول بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم گفت که آمریکا چنین درخواستی از اسرائیل نکرده است.

اردان از همکاری کامل بین تل‌آویو و واشنگتن خبر داد و با ادعای این که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، مدعی شد که آمریکا و رژیم اسرائیل هدف مشترکی دارند و آن ممانعت از دست‌یابی تهران به این سلاح است.

قرار است فردا یکشنبه شورای وزیران رژیم صهیونیستی درباره تحولات ایران جلسه‌ای بزگرار کند.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بعد از نشست امروز (شنبه) از شکل گیری یک تفاهم جدید در مذاکرات اخیر خبر داد.

او افزود: «به نظر می رسد یک تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است و اشتراک در هدف نهایی الان بین همه وجود دارد. مسیری که باید طی شود، الان یک مقدار شناخته شده است».

نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز (شنبه) در سطح معاونان با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ در گرندهتل وین آغاز شده بود، پایان یافت.

حاضران در این نشست به بررسی روند گفت‌وگوها در روزهای گذشته پرداخته و گزارش گروه‌های کارشناسی در خصوص حوزه‌های تحریم و هسته‌ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفت‌وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی‌های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت نیاز کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

اخبار مرتبط

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با «محمود عباس» دیدار نمی‌کند

رژیم صهیونیستی ۴ اسیر فلسطینی را به طراحی عملیات تروریستی متهم کرد

جهاد اسلامی: تسلیم نخواهیم شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha