تکذیب دروغ‌پراکنی‌ها پیرامون واکسن‌های ایرانی؛

مهاجرت پژوهشگر ارشد واکسن کووبرکت به آلمان کذب است

مهاجرت پژوهشگر ارشد واکسن کووبرکت به آلمان کذب است

به گزارش سراج24؛ براین اساس ادعا شده است که تأخیر پیش آمده در تولید واکسن کووبرکت نیز ناشی از همین رویداد است.

در همین رابطه حجت نیکی‌ملکی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، در گفت‌وگوی اختصاصی با مرکز مقابله با شایعات سایبری، این شایعه را قویاً تکذیب کرد و گفت: تمام اشخاصی که در بحث تولید واکسن مشغول به فعالیت هستند، داخل کشور قرار دارند و هیچ‌کدام مهاجرت نکرده‌اند.

نیکی‌ملکی ضمن تاکید بر این موضوع که تمام شایعاتی که پیرامون واکسن‌های ایرانی تولید و منتشر می‌شود کذب محض است، متذکر شد: مجموعه‌‌ تولید واکسن فقط یک پژوهشگر ارشد ندارد، بلکه از تعداد زیادی پژوهشگر با اسامی محرمانه تشکیل شده است.

گفتنی است که اخیرا محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام‌پزشکی اعلام کرده بود که "واکسن برکت با مشکل مواجه شده است" و حجت نیکی‌ملکی در پاسخ به این ادعا در توئیتر خود نوشته بود: متأسفانه اطلاعات ایشان از واکسن برکت نادرست است.

نیکی‌ملکی با اشاره به اینکه ظرفیت خط نیمه‌صنعتی به ۳ میلیون دُز در ماه رسیده است ‏و با اضافه‌شدن خط تولید صنعتی، ظرفیت مجموع به بیش از ۱۵ میلیون دُز در ماه خواهد رسید، تصریح کرد: خوشبختانه روزهای گذشته روزهای درخشانی برای واکسن برکت بوده است.

حجت نیکی‌ملکی در ادامه از ظفرقندی دعوت کرد تا از کارخانه تولید واکسن کووایران برکت بازدید کند تا از نزدیک درجریان تلاش‌های مجاهدانه جوانان کشور قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

پلیس هیچ نقشی در ماجرای کتک‌زدن دختر بُرازجانی نداشته است

دو همسره‌ بودن زاکانی کذب محض است!

آیا گم‌ شدن ۳ میلیون تن فولاد واقعیت دارد؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha