۲۸۰ زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند

۲۸۰ زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند

به گزارش سراج24، منصور بیژنی افزود: میزان کل بدهی این افراد قریب به ۱۹۰ میلیارد تومان بوده که با مداخله کمیته‌های صلح و سازش و شوراهای حل اختلاف زندان‌ها و تلاش و اهتمام مددکاران، افزون بر ۱۶۰ میلیارد تومان از سوی شکات و طلبکاران بخشیده شد.

وی تصریح کرد: مابقی بدهکاری این افراد از طریق آورده زندانیان، تسهیلات بانکی، کمک‌های بلاعوض، منابع ستاد دیه و یاری خیرین و نیکوکاران بوده است.

بیژنی گفت: در کنار مراقبت و نگهداری از زندانیان، بازپروری و بازسازی شخصیت زندانیان با هدف باز اجتماعی شدن آنان با ارائه برنامه‌های فرهنگی و تربیتی، آموزشی و ورزشی، حرفه آموزی و اشتغال و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در زندان‌ها انجام می‌گیرد.

بیژنی افزود: انتظار بر این است که همه نهادها و دستگاه‌های مختلف مجموعه زندان‌ها را در انجام این رسالت یاری رسانند. زندانیان بخشی از شهروندان جامعه بوده و جز سلب آزادی سایر حقوقش باید محترم شمرده شود.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان گفت: زندانیان جرایم غیرعمد افرادی غیر بزهکار هستند که حبس آنان دارای پیامدهای منفی متعدد برای اعضای خانواده آنان و جامعه است.

بیژنی تصریح کرد: در شرایط فعلی کرونایی، جشن‌های گل ریزان برای جمع آوری کمک به زندانیان جرایم غیر عمد برگزار نمی‌شود.

وی افزود: از همه افراد حقیقی و حقوقی، خیرین و نیکوکاران و نهادها و دستگاه‌های ذیربط استمداد یاری می‌طلبیم تا در این ماه عزیز خدا گره‌ای از اینگونه زندانیان بردارند و لبخند بر لبان خانواده‌های آنها بنشیند.

اخبار مرتبط

سه اثر تولیدی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد

آزادی بدهکار مالی پس از ۷ سال به همت خیرین در فامنین

آزادی یک زندانی پس از ۲۵ سال توسط موکب‌های اربعینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha