ملت ایران خرابکاری رژیم صهیونیستی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت

ملت ایران خرابکاری رژیم صهیونیستی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت

به گزارش سراج24؛ قاسم جعفری سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ با اشاره به خرابکاری در مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز گفت: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، فارغ از بسیج اساتید که جریانش متفاوت است؛ به عنوان بزرگترین تشکل استادی کشور؛ به مسائلی که این روزها در حوزه هسته‌ای می‌گذرد حساسیت ویژه‌ای دارد.

 وی افزود: نظر شورای مرکزی کانون دانشگاهیان این بود که چه دلیلی دارد که کمتر از شش ماه، دو اتفاق و حادثه بسیار شکننده آن هم در جایی که خط مقدم جمهوری اسلامی و نظام اسلامی در مقابله با توطئه حساب می‌شود رخ دهد؟  سخنگوی کانون دانشگاهیان ادامه داد: این اتفاقات امنیتی اتفاقاتی غیر قابل گذشت است و نمی‌توانیم با یک مصاحبه و اینکه بگوییم این خرابکاری کار رژیم منحوس صهیونیستی بوده و انتقام می‌گیریم موضوع را تمام کنیم.   این استاد دانشگاه افزود: غیر از زحماتی که دانشمندان هسته‌ای ما برای به ثمر نشستن این دستاوردها کشیدند و جدای اتفاقاتی که رخ داده؛ اینجا یک بحث آبرویی مطرح است و دشمن می‌خواهد در مذاکراتی که دنبال آن است و در سناریو و خیمه شب بازی بازگشت دوباره آمریکا به برجام، برگ برنده ما را بگیرد و بگوید که شما در بحث غنی‌سازی بحث داشتید ما غنی‌سازی شما را متوقف کردیم دیگر چه امتیازی دارید؟ برای همین ما فکر می کنیم به راحتی نباید از کنار این موضوع بگذریم.

 جعفری با اشاره به انتقاد کانون دانشگاهیان از موضع گیری منفعلانه برخی مسئولان دولتی، گفت: پیشنهاد جدی ما این است که حداقل واکنش به این اتفاق این است که آقای صالحی و مسئولان مربوطه بگویند ما نتوانستم امنیت این‌جا را تامین کنم و استعفا می‌دهیم!   این استاد دانشگاه تصریح کرد: ما از مسئولان وزارت خارجه و وزارت اطلاعات هم این سوال را داریم که شما برای کدام روز هستید؟ ما که می‌دانیم سیاست‌گذاری‌ها باعث شده موجب شده تا با بدنه قوی ای که در صنعت هسته ای وجود دارد، رغبتی برای پیگیری کار وجود نداشته باشد.  جعفری اظهار داشت: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به عنوان بخشی از فرزندان این ملت اعلام می کند قطعاً این ملت حرکت رژیم صهیونیستی و دشمنان را بی پاسخ نخواهد گذاشت.  

وی با اشاره به اتفاقاتی که این روزها در منطقه شاهد هستیم و صدماتی که به رژیم صهیونیستی می خورد هم گفت: به نظر ما دوستداران جمهوری اسلامی با چنین اقدامات خودجوشی می‌خواهند به رژیم صهیونیستی حالی کنند مراقب خودتان باشید چون شما در اتاق شیشه ای نشسته اید و ما رفتار شما را زیر نظر داریم. وگر نه ملت ایران همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند اگر صبرشان تمام شود اتفاق وحشتاکی برای رژیم صهیونیستی رخ خواهد داد.   این استاد دانشگاه تاکید کرد: گویا رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها هنوز باورشان نشده که " دوران بزن دررو" تمام شده است، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی هم  این هشدار را می دهد که آمریکا و اذناب منطقه شان باید بدانند ملت ایران ابزار کافی را برای دفاع از خودشان را دارند و در گذشته هم به خوبی این را نشان داده اند.   سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اظهار داشت: نباید اجازه دهیم حادثه‌ای پیش بیاید و بعد یک عده بگویند ما تجهیزات صدمه دیده را جایگزین می‌کنیم و جبران می‌کنیم. حتماً باید تمهیدات جدی‌ای صورت گیرد؛ ما فقط نباید فعل های مجرمانه را پیگیری کنیم به نظر می‌رسد برخی از ترک فعل ها به لحاظ حقوقی بسیار اثرات منفی بیشتری دارد.  

وی گفت: باید با تمام کسانی که قصور و تقصیر داشتند برخورد شود؛ مسئولین مربوطه هم در مرحله اول بهتر است خودشان محترمانه کنار بروند.   جعفری تاکید کرد: این برای نیروهای انقلاب اسلامی قابل تحمل نیست که نماینده مجلس ما بگوید که نمایندگان بعد بازدید از سایت نطنز خون گریه می کردند! ما به عنوان کانون دانشگاهیان ایران اسلامی انتظارمان این است که مسئولان مربوطه به جد پاسخگو باشند، از رسانه ملی هم انتظارمان این است که به صورت جدی تر این مسئله را پیگیری کند مسئولان را با چالش بیشتری مورد سوال قرار دهد و تنها پخش یکسری اخبار، اظهار نظرها و مصاحبه‌ها کفایت نمی کند.   وی اظهار داشت: ملت ایران می تواند و این اقتدار و توانایی را دارد که از کیان و تاسیسات خودش محافطت کند و هم اینکه می تواند پاسخ بسیار درخوری به خرابکاری‌ها بدهد.

  سخنگوی کانون دانشگاهیان گفت: تصمیم نظام برای غنی‌سازی ۶۰ درصد یکی از پاسخ‌های بسیار مناسبی است که حاکمیت گرفته و همه دنیا هم بدانند ملت ایران دیگر نمی خواهند آنگونه که آنها دستور می دهند عمل کنند.

 انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کانادا مسئول عواقب لغو بازی فوتبال با ایران است

تا چند سال آینده از رژیم جعلی صهیونیستی آثاری باقی نخواهد ماند‌

توقع از جهان عرب ورود به میدان عمل در مقابل رژیم اشغالگر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha